Świeszyński Maraton Rowerowy. Rywalizowało ponad 200 osób [ZDJĘCIA]

Klub Sportowy Dziki Koszalin oraz Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne Orzeł Świeszyno zorganizowały już po raz czwarty Świeszyński Maraton Rowerowy.

W dwudniowych zmaganiach udział wzięło 201 osób. Świeszyński Maraton Rowerowy rozpoczął się od wyścigu klasycznego na szosie. Kolarze startowali w Świeszynie, udając się w kierunku Połczyna-Zdroju, gdzie zawracali do mety w Świeszynie. W sumie do przejechania był dystans 86 km. W klasyfikacji mężczyzn zwyciężył Marcin Bachtiak z Białogardu, który pokonał trasę w 2 godziny, 9 minut i 8 sekund. O sekundę gorszy czas uzyskał Zbigniew Kubicki (Sianów), a trzeci Bartosz Chojnacki (Koszalin) stracił do zwycięzcy 11 s. Klasyfikację kobiet wygrała Renata Bętlewska ze Słupsk z z wynikiem 2:44.53. Kolejne miejsca zajęły Grażyna Węcławik (Stargard) - 2:47.42 i Agnieszka Zwierzyk (Szczecin) - 3:20.31.

W drugim dniu rywalizowano na rowerach MTB we Włokach (gmina Świeszyno). Do wyboru były dystanse MINI (25 km) i MEGA (50 kg). Odbył się również Rajd Rodzinny, w którym wzięło udział 25 rodzin.

Wyniki MTB: MINI - kobiety - 1. Dorota Zelek (Słupsk), 2. Katarzyna Stankiewicz-Głuch (Koszalin), 3. Marlena Pstrągowska (Koszalin); mężczyźni - 1. Bartosz Chojnacki (Koszalin), 2. Rafał Majewski (Koszalin), 3. Michał Ożga (Słupsk); MEGA - kobiety - 1. Justka Yost (Koszalin), 2. Izabela Rutkowska (Strzekęcino), 3. Natalia Panasiuk (Koszalin); mężczyźni - 1. Tomasz Marzec (Słupsk), 2. Piotr Maćkowiak (Bytów), 3. Marcin Fausek (Lulkowo).