Świetny występ zapaśników z regionu w Pucharze Polski

jak
arch
W Nowinach (woj. śląskie) młodzi zapaśnicy stylu wolnego walczyli w zawodach Pucharu Polski kadetów (U17). Była to jednocześnie pierwsza z dwóch eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Zawody w Nowinach były udane dla wolniaków z klubów naszego regionu. Wywalczyli oni siedem miejsc na podium, a trzech kolejnych zawodników przegrało walki o brązowe medale. Obsada była bardzo liczna. Wystąpiło 224 zawodników z 67 klubów. W klasyfikacji klubowej ZKS Koszalin zajął dzielone miejsca 6-7, a AKS Białogard 8-12. W punktacji wojewódzkiej, zachodniopomorskie zajęło pierwsze miejsce.

Indywidualnie zwycięstwa odnieśli Dominik Mytkowski z ZKS w wadze do 71 kg i Kacper Śledź z UKS Technik Świdwin do 92 kg. Srebrnym medalistą został Filip Szucki z MLUKS Karlino, walczący do 71 kg.

Cztery pozostałe medale były za trzecie miejsca. Dwa z nich wywalczyli zapaśnicy AKS Białogard. Do 60 kg Szymon Ligocki i do 92 kg Maciej Jurecki. W wadze do 55 kg na trzecim stopniu podium stanął Dominik Jagusz z ZKS, a do 65 kg Mateusz Karasiński z Technik. W tej ostatniej kategorii piątą lokatę podzielili Dominik Wróbel z Białogardu oraz Igor Szucki z Karlina. O podium otarł się także Patryk Mirecki z UKS Zapasy Kołobrzeg, który był piąty do 92 kg.