Świetny Zieliński w ważnym meczu Napoli! Gol i asysta Polaka (VIDEO)

BG
Piotr Zieliński był jednym z najlepszych zawodników Napoli w meczu 35. kolejki Serie A pomiędzy Spezią, a Napoli. Polak zdobył bramkę oraz asystę i przybliżył swoją drużynę do przyszłorocznych rozgrywek Ligi Mistrzów.

Przed weekendową serią spotkań dla Napoli w meczu ze Spezią liczyło się tylko zwycięstwo. Drużyna z pod Wezuwiusza zajmowała piąte miejsce w tabeli, ale na niedziele zaplanowano starcie trzeciego Juventusu z czwartym Milanem, więc rysowała się duża szansa na przeskoczenie którejś z tych drużyn. Goście wykonali plan w 100%, a mocno przyczynił się do tego Piotr Zieliński.

Napoli wyszło na prowadzenie już w 15. minucie za sprawą Piotra Zielińskiego. Polak zajął centralne miejsce w polu karnym, otrzymał dokładne dośrodkowanie i wykończył akcje niczym Robert Lewandowski. To już siódme trafienie piłkarza w tym sezonie Serie A.

Jak się okazało to nie był koniec popisów pomocnika. Siedem minut później Zielu świetnym podaniem wyprowadził kontratak gości, a piłkę w siatce umieścił Victor Osimhen.

Ostatecznie Napoli wygrało ze Spezią 4:1 i przynajmniej na chwile zajęło drugie miejsce w tabeli. Teraz Piotr Zieliński i spółka czekają na niedzielne mecze Parmy z Atalantą i Milanu z Juventusem.