MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Symbol szczęścia, który warto mieć przy sobie. Sprawdź popularne amulety do domu i nie tylko. One ochronią cię przed złem i niepowodzeniem

Redakcja Strona Kobiet
Redakcja Strona Kobiet
Najpopularniejszy symbol szczęścia to czterolistna koniczynka.
Najpopularniejszy symbol szczęścia to czterolistna koniczynka. Bellezza87 Pixabay.com
Symbole szczęścia są popularne wśród ludzi na całym świecie. Wywodzą się z różnych kultur i uznawane są w nich za amulety szczęścia i talizmany, które przyciągają dobrobyt i gwarantują pomyślność. Sprawdź, jakie amulety warto nosić?

Spis treści

Symbole szczęścia, które mają być gwarancją pomyślności w działaniach i ochrony przed złymi mocami znane są od pokoleń. W różnych formach towarzyszą ludzkości praktycznie od zawsze – były obecne w świadomości ludzi niezależnie od kultury i szerokości geograficznej. Symbol szczęścia ma przyciągać dobre zdarzenia i pomagać w osiąganiu zamierzonych celów jednocześnie chroniąc przed wszelką niepomyślnością.

Jednak symbole przynoszące szczęście stanowią jedynie dodatek, który ma wspomóc podejmowane przez nas działania. Musimy pamiętać, że ich działanie będzie znikome bez naszej świadomej ingerencji. Aby zapewnić sobie radość i dobrobyt, poza zadbaniem o symbol szczęścia warto ukształtować także odpowiednią wewnętrzną postawę i ukierunkować działania na zmierzające do osiągnięcia założonego celu.

Warto przeczytać również:

Co przynosi szczęście według różnych kultur?

Symbole szczęścia obecne są praktycznie w każdym aspekcie życia. Przekonanie o ich właściwościach wywodzi się od starodawnych wierzeń i tradycji przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

Najpopularniejszy symbol szczęścia to czterolistna koniczyna. Jej znaczenie wywodzi się z celtyckich wierzeń z czasów, gdy druidzi uznawali ją za symbol stanowiący ochronę przed wszelkim złem. Popularność, jaką cieszy się czterolistna koniczyna, związana jest także z rzadkością jej występowania, a już samo jej znalezienie uważane jest za szczęście.

Za symbol szczęścia uważa się również tęczę, która ma stanowić symbol przymierza zawartego pomiędzy Bogiem a ludźmi. Według teorii biblijnej tęcza jest gwarancją ochrony przed nieszczęściem związanym z potopem.

W Indiach symbolem pomyślności jest swastyka – w Europie kojarzona głównie z nazizmem. Religie wschodu utożsamiają cztery ramiona swastyki z czterema siłami natury lub porami roku. Traktowana jest też jako przedstawienie Wszechświata. Swastyka pojawia się również w wierzeniach słowiańskich, gdzie określano ją jako swargę, swarożycę lub swarzycę. Głównym źródłem słowiańskich symboli była religia, dlatego odzwierciedlały one oddawanie czci danemu bogu lub służyły do odpędzania demonów. Słowiański symbol szczęścia w postaci swastyki przybierał różne formy. Najbardziej powszechna to kołowrót, który jednocześnie symbolizował słońce.

Grecki symbol szczęścia to wszechwiedzące oko, czyli oko proroka. Grecy wierzą w tak zwane „złe oko”, które może przyczynić się do nieszczęścia i licznych niepowodzeń. Oko proroka, które czuwa nad daną osobą, ma stanowić ochronę przed złem i siłami nieczystymi. Co więcej, symbol szczęścia, jakim jest oko proroka, akceptuje nawet grecki kościół.

W Grecji uważa się także, że metal i wykonane z niego przedmioty mają moc chronienia przed wszelkim złem. Dodatkowo według mitologii moneta zapewniała zmarłym, przedostanie się do zaświatów, dlatego uważana jest za symbol szczęścia. W Polsce zwyczajem jest chuchnięcie „na szczęście” na znalezioną monetę czy włożenie grosika do sprezentowanego portfela – takie działanie ma przyciągnąć dobrobyt i pomóc rozmnożyć pieniądze.

Każdy chce być szczęśliwy. Umieszczając rzeczy, które mają swoją magiczną moc, mogą ściągnąć na nas dobrobyt, pomyślność i szczęście.

Symbole szczęścia. Podkowa, drzewko szczęścia i inne rzeczy,...

Symbole przynoszące szczęście, czyli co nosić zawsze ze sobą?

Warto wiedzieć, co przynosi szczęście – dzięki temu możemy wspomóc los i przyciągnąć do naszego życia radość oraz dobrobyt. Jednym z symboli często uważanych za zwierzęcy amulet szczęścia jest słoń. Wywodzące się z religii Indii wierzenie w moc słonia sprawiło, że słonik z podniesioną trąbą powszechnie uważany jest za symbol szczęścia i pomyślności.

Co przynosi szczęście w domu?

Celtowie uważali za symbol szczęścia żelazną podkowę – ochronę przed przynoszącymi pecha i choroby skrzatami miało zapewniać żelazo i kształt półksiężyca. Współcześnie podkowa nadal kojarzona jest ze szczęściem i dobrobytem, a powieszona przed wejściem do domu nie tylko ochrania domowników, ale również przyciąga do domu pomyślność.

Japoński symbol szczęścia to figurki kota z uniesioną łapką. Kot ma przyciągać pomyślność i bogactwo. Ponadto w Japonii myjący się kot jest zwiastunem nadejścia gości, dlatego figurki z jego podobizną umieszczane są nie tylko w domach, ale także w sklepach i restauracjach, gdzie mają za zadanie przyciąganie klientów i zapewnianie pomyślności finansowej właścicielom.

Symbol szczęścia - tatuaż

Symbol szczęścia może występować również jako tatuaż. Taka forma amuletu jest szczególnie popularna wśród młodych osób, które wykorzystują motywy najpowszechniejszych symboli przynoszących szczęście takich jak słonie, czterolistna koniczyna, cyfra siedem czy oko proroka.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Stronę Kobiet codziennie. Obserwuj StronaKobiet.pl!

Masz okazję na szczęście

od 12 lat
Wideo

Psycholog odpowiada: Czy wakacyjny romans to dobra rzecz?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Symbol szczęścia, który warto mieć przy sobie. Sprawdź popularne amulety do domu i nie tylko. One ochronią cię przed złem i niepowodzeniem - Strona Kobiet

Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński