Szachistka Solnego Grzybowo drużynową mistrzynią Europy

Gmina Kołobrzeg
Kolejny sukces odniosła utalentowana szachistka Solnego Grzybowo, Julia Antolak.

Julia Antolak to aktualnie najbardziej utytułowana szachistka regionu. Zawodniczka Solnego to wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, na koncie ma też brązowy medal mistrzostw Europy juniorek do lat 16 (2015 r.) oraz trzy medale Drużynowych Mistrzostw Europy do lat 18. Ostatni zdobyła kilka dni temu w Bad Blankenburg (Niemcy). Julia razem z Oliwią Kiołbasą (MUKS Stoczek 454 Białystok) sięgnęły tam po złoty medal. Wcześniej zawodniczka Solnego sięgała po brąz (2016 rok, Celje) i srebro (2017, Rymanów-Zdrój).

W Niemczech rywalizowało 15 zespołów. Grające z trzecim numerem startowym, Polki spisały się znakomicie i zasłużenie zdobyły złoty medal. Wygrały 5 partii i zanotowała 2 remisy. (z Rumunkami, które sensacyjnie zajęły 2. miejsce i Niemkami, które sięgnęły po brąz). J. Antolak zdobyła 4,5 pkt z 7. partii, co dało jej indywidualnie trzecie miejsce na szachownicy. Jej koleżanka z zespołu uzyskała 6 pkt (1. na szachownicy). Kapitanem reprezentacji był Waldemar Kozłowski, ale Julkę przygotowywał do rund jej trener, arcymistrz Aleksander Miśta.