Szachy > Błyskawiczne srebro Klaudii Kulon

Klaudia Kulon została wicemistrzynią kraju.
Klaudia Kulon została wicemistrzynią kraju. Fot. Jacek Wójcik
Po Drużynowych Mistrzostwach Polski w szachach błyskawicznych (P 5), zawodnicy i zawodniczki rywalizowali o medale indywidualne. W turnieju pań srebrny medal wywalczyła Klaudia Kulon z AKSz Hetman Politechnika Koszalińska.

MP kobiet rozegrano na dystansie 13 rund z udziałem 31 zawodniczek. Kulon zdobyła 11 punktów, ustępując o pół punktu Joannie Worek (JKSz MCKiS Jaworzno). Kulon w trakcie turnieju pokonała m.in. obydwie startujące arcymistrzynie, późniejszą brązową medalistkę Monikę Soćko (Polonia Warszawa) oraz klubową koleżankę Joannę Majdan.

Trzy pozostałe koszalinianki w grające w tym turnieju zdobyły po 7 punktów. J. Majdan dało to dziewiąte miejsce, Katarzynie Adamowicz dziesiąte, a Kindze Zakościelnej dwunaste. Przypomnijmy, że koszaliński zespół w tym składzie sięgnął w sobotę po złote medale w rywalizacji drużynowej.

W IMP mężczyzn rywalizowało 156 zawodników (w tym sześciu arcymistrzów) na dystansie 15 rund. Triumfował am. Tomasz Markowski (Odrodzenie Kożuchów) z dorobkiem 12 pkt. Z naszych szachistów najwyższe, szesnaste miejsce zajął Marcel Kanarek, a trzy lokaty niżej sklasyfikowany został Piotr Mickiewicz (obaj Hetman Politechnika). Obaj zdobyli po 9,5 pkt m.in. remisując w bezpośrednim pojedynku.