Szachy. Borys Tofil wygrał w Gryficach

Borys Tofil z Solnego Grzybowo wygrał siódmy Szachowy Turniej o Puchar Burmistrza Gryfic. Rywalizowało 82 zawodników i zawodniczek.

Szachista Solnego nie dał szans rywalom. W dziewięciu partiach stracił tylko pół punktu, remisując w ostatniej rundzie. Czterej następni szachiści w klasyfikacji końcowej stracili do Tofila po 2,5 pkt.

B. Tofil zwyciężył również w kategorii juniorów do lat 18. Do lat 12 czwarte miejsce zajął inny szachista Solnego, Maciej Kowalski, a piąty był Radosław Bylica z kołobrzeskiego Neptuna. W kategorii pań pierwsze miejsce przypadło Agacie Przybylskiej (UKS Szach Gryfice), a trzecie miejsce zajęła Julia Antolak z Solnego.