Szachy - Grand Prix Pomorza 2011: Klaudia Kulon wygrała pierwszy turniej

W II Liceum Ogólnokształcącym im. Wł. Broniewskiego w Koszalinie zainaugurowana została jedenasta edycja szachowe Grand Prix Pomorza 2011.

Pierwszy turniej zgromadził na starcie 72 uczestników, którzy rywalizowali na dystansie dziewięciu rund, tempem po 15 minut na partię dla zawodnika.

Turniej zakończył się generalnym sukcesem gospodarzy, szachistów AKSz Hetman Politechnika Koszalińska, którzy zajęli pięć miejsc w czołowej szóstce zawodów.

Zwyciężyła Klaudia Kulon przed Marcelem Kanarkiem i Pawłem Weichholdem. W czołówce byli ponadto: 4. Zbigniew Pelc (Koszalin) 7 pkt, 5. Kinga Zakościelna (Hetman Politechnika) 6,5, 6. Wojciech Januszkiewicz (Hetman Politechnika) 6,5.

Równolegle z rozgrywkami Grand Prix Pomorza rozpoczęła się druga edycja Koszalińskiej Ligi Przedszkolaków. W pierwszym turnieju zagrało 69 adeptów królewskiej gry z Gościna, Kołobrzegu, Szczecina i Koszalina.

Po rozegraniu siedmiu rund zwycięzcą okazał się Kacper Tarkowski (Przedszkole nr 22 Koszalin) z dorobkiem 6,5 pkt. O punkt mniej zgromadziło dwoje następnych szachistów, Patryk Wolaniecki (P. Integracyjne Koszalin) i Julia Górna (P. 12 Koszalin).