Szachy > Józef Ferenc wygrał turniej z okazji Dni Czaplinka

W ramach Dni Czaplinka rozegrany został otwarty turniej szachowy o Puchar Starosty Powiatu Drawskiego.

W rozgrywkach udział wzięli w niej miłośnicy królewskiej gry z piętnastu miejscowości leżących w trzech województwach. Rywalizowano na dystansie dziewięciu rund, a tempo gry wynosiło 15 minut na partię dla zawodnika.

Bardzo dobrą formę zaprezentował Józef Ferenc z Koszalina. W całym turnieju oddał rywalom tylko jeden remis i zwyciężył z dorobkiem 8,5 punktu. O punkt mniej zdobył Winicjusz Fengier z Chodzieży, a dwa punkty do zwycięzcy stracili Tadeusz Wysocki (Szczecinek) i Adrian Pogorzelski (Chodzież).

W klasyfikacji juniorów zwyciężył Adam Ancuta z Piły (5,5 pkt). Drugi był szachista z Czaplinka Mateusz Bachorowski (4 pkt), a trzeci Piotr Styliński z Kołobrzegu (3,5).