Szachy: Józef Ferenc wygrał w Szczecinku

46 zawodników uczestniczyło w turnieju szachowym z okazji Święta Niepodległości.

W Szczecinku wygrał Józef Ferenc z Hetmana Politechnika Koszalińska, z wynikiem 8 punktów w 9 partiach. Drugie miejsce zajął szczecinianin Adam Czuchnicki, a trzecie mistrz międzynarodowy Jan Kiedrowicz z Chojnic. Obaj po 7,5 pkt. Czwarty był najlepszy ze szczecineckich szachistów, Zbigniew Pelc (6,5 pkt).

W kategorii szkół podstawowych trzy czołowe lokaty zajęli: 1. Łukasz Truszkowski (Połczyn Zdrój) 4 pkt, 2. Adam Teofilak - 4 pkt, 3. Maciej Czajkowski (Redło) 3 pkt. W kategorii gimnazjalistów najlepszy był Krzysztof Kur, a wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, Sławomir Kur (obaj Taktyk Szczecinek).