MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szachy: Kołobrzeżanin zwycięzcą turnieju ligi przedszkolaków

Marcel Gajkowski z Kołobrzegu został zwycięzcą drugiego turnieju Koszalińskiej Ligi Przedszkolaków.

Reprezentujący Przedszkole nr 10 Marcel wygrał wszystkie siedem partii w turnieju. Dwaj następni szachiści uzyskali po 6 pkt, a byli nimi Mateusz Jasiński (GKSz Solny Grzybowo) i Adam Teofilak (P. 20 Koszalin). Na czwartej pozycji uplasowała się najlepsza z dziewcząt, Wiktoria Ziegler (P. 10 Kołobrzeg) - 5 pkt.

Takim samym dorobkiem pochwalić się mogli zawodnicy z miejsc 5-10: 5. Miłosz Rogala (P. 10 Kołobrzeg), 6. Szymon Cisoń (P. 13 Koszalin), 7. Dominik Piłat (P. Calineczka Koszalin), 8. Agata Mycio (P. 2 Kołobrzeg), 9. Maciej Żądkowski (P. Białogard), 10. Kacper Mazurkiewicz (P. 13 Koszalin). W klasyfikacji drużynowej Grand Prix prowadzi P. 10 Kołobrzeg (32 pkt), przed P. 20 Koszalin (29), P. 22 Koszalin (26,5) i P. 34 Koszalin (25).

Turniej rozegrany został w "Galerii Kosmos", a najmłodsi adepci "królewskiej gry" rywalizowali na dystansie 7 rund, tempem po 10 minut na partię dla zawodnika. Do zmagań przystąpiło 61 zawodników.