Szachy > Koszalinianie wrócili bez medali z Mistrzostw Świata juniorów w Turcji

Marcel Kanarek najdłużej utrzymywał medalowe szanse.
Marcel Kanarek najdłużej utrzymywał medalowe szanse. Fot. Jacek Wójcik
W znanym tureckim kurorcie Antalya zakończyły się szachowe Mistrzostwa Świata juniorów. Reprezentacja Polski wywalczyła w nich cztery medale. Niestety, wśród medalistów nie było żadnego z czwórki reprezentantów naszego regionu.

Srebrne krążki zdobyli Aleksandra Lach (do lat 14), Jan Krzysztof Duda (do lat 12) i Kamil Dragun (do lat 14), a brązowy Kacper Piorun (do lat 18). Lepszym dorobkiem pochwalić się mogły tylko Indie (6 medali).

W Turcji grała czwórka szachistów Hetmana Politechnika Koszalińska. Najdłużej - jeszcze na 2. rundy przed końcem - medalowe szanse zachował Marcel Kanarek (do lat 16). Finisz turnieju miał nieudany i ostatecznie z dorobkiem 6 pkt (w 11 partiach) sklasyfikowany został w przedziale miejsc 39-51.

Dobrze spisał się debiutant na MŚ, Wojciech Januszkiewicz. W kategorii do 10 lat zdobył 7 pkt i sklasyfikowany został na miejscach 18-31.

W zmaganiach dziewcząt do 16 lat, aktualna mistrzyni Europy Katrzyna Adamowicz uplasowała się w przedziale miejsc 21-31 (6,5 pkt).

Dwukrotna mistrzyni świata (do lat 12 i 14) oraz wicemistrzyni globu do lat 16 z 2008 roku, Klaudia Kulon, startując w ostatniej kategorii juniorskiej do 18 lat uzyskała wynik 5,5 pkt, który dał jej miejsca 30-35.