Szachy: Medale szachistów koszalińskiego Hetmana

Mistrzyni Polski do 18 lat, Klaudia Kulon.
Mistrzyni Polski do 18 lat, Klaudia Kulon. Jacek Wójcik
Na rozegranych w Karpaczu szachowych Mistrzostwach Polski do 16 i 18 lat trzy razy na podium stawali reprezentanci AKSz Hetman Politechnika Koszalińska.

Wśród juniorek do 18 lat tytuł mistrzowski zdobyła Klaudia Kulon. Koszalinianka uzyskała najlepszy wynik spośród wszystkich uczestników tegorocznych MP - 9 punktów z 11 partii. O pół punktu wyprzedziła Annę Warakomską (Javena Hańcza Suwałki) oraz klubową koleżankę Kingę Zakościelną. Czwarta w klasyfikacji była kolejna koszalinianka, Katarzyna Adamowicz, która straciła do srebrnej i brązowej medalistki tylko pół punktu.

W grupie do 16 lat wygrała Aleksandra Zmarzły (Miedź Legnica), punktacją dodatkową wyprzedzając Luizę Tomaszewską (JKSz MCKiS Jaworzno). Obydwie uzyskały po 8,5 pkt. Na 12. miejscu uplasowała Alicja Stodolnik z Hetmana.

W rywalizacji juniorów do 16 lat triumfował Marcin Krzyżanowski z Polonii Warszawa przed Kamilem Dragunem z gorzowskiego Stilonu (obaj 8,5 pkt). Trzecie miejsce zajął koszaliński szachista Paweł Weichhold (7,5 pkt). Wśród juniorów do 18 lat zwyciężył faworyt Marcin Sieciechowicz (UMKS Na Pięterku Poznań) - 8,5 pkt. Nasi szachiści nie startowali.