Szachy > Mistrzostwa Polski juniorów. 3 medale Hetmana Politechnika Koszalińska

Paweł Weichhold
Paweł Weichhold Jacek Wójcik
Jeden złoty i dwa srebrne medale wywalczyli zawodnicy Hetmana Politechnika Koszalińska podczas Mistrzostw Polski juniorów do lat 16 i 18.

MPJ zakończyły się w sobotę w miejscowości Murzasichle koło Zakopanego. Podopieczni arcymistrza Grzegorza Gajewskiego zdobyli medale w kategorii do lat 18.

W rywalizacji junorów życiowy sukces odniósł Paweł Weichhold. Ubiegłoroczny brązowy medalista do lat 16, był dopiero jedenasty na liście startowej w Murzasichle. Sięgnął jednak po złoty medal ze znakomitym wynikiem 8 punktów w 9 partiach.

Wicemistrzem kraju został inny koszaliński szachista, bardziej utytułowany od Weichholda, Marcel Kanarek (7,5 pkt).

Zmagania juniorek do lat 18 zakończyły się sukcesem zawodniczki Polonii Warszawa Moniki Głuszko (7,5 pkt). Drugie miejsce zajęła Katarzyna Adamowicz z Hetmana Politechnika (7 pkt). Na szóstej pozycji uplasowała się inna koszalinianka, Kinga Zakościelna (6 pkt).