Szachy > W Drzonowie grali z Orkiestrą

Fot Solny Grzybowo
Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo po raz kolejny włączył się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestrowy turniej rozegrany został w Szkole Podstawowej w Drzonowie z udziałem 48 osób. Wpisowe do zawodów, w wysokości 465 zł, zostało w całości przekazane dla Orkiestry.

Turniej open wygrał Borys Tofil z Solnego, który w 9 partiach oddał rywalom tylko jeden remis (zdobył 8,5 punktu). Niespodzianką było drugie miejsce młodziutkiej Julii Antolak (Solny) - 7,5 pkt. Została ona również zwyciężczynią klasyfikacji kobiet oraz kategorii do lat 10. Także trzecie miejsce dla szachisty Solnego, a był nim Kuba Gabryjałowicz (7 pkt), który przy okazji został najlepszym zawodnikiem do 15 lat. Na następnych miejscach uplasowali się: Klara Czaplewska (Kołobrzeg), Leon Bręgoszewski (OPP Neptun Kołobrzeg), Marek Duszkiewicz, Maciej Kowalski (obaj Solny), Mariusz Luty, Sylwester Kupiak (Gens Kołobrzeg) i Krzysztof Cichocki (Kołobrzeg).

Najlepsi w kategoriach wiekowych: do 8 lat - 1. Miron Dembski, 2. Michał Królicki, 3. Małgorzata Ciesielska (wszyscy Solny); do 10 lat - 1. J. Antolak, 2. Katarzyna Bylica (Hetman Politechnika Koszalińska), 3. Dawid Włodarczyk (Solny); do 12 lat - 1. Piotr Styliński (OPP Neptun), 2. Krzysztof Królicki, 3. Maciej Wącior (obaj Solny)l do 15 lat - 1. J. Gabryjałowicz, 2. K. Czaplewska, 3. M. Kowalski.

Najlepszym zawodnikiem bez kategorii szachowej był Jan Jasiński z Sarbii. Na zakończenie zmagań uczestnicy turnieju oraz opiekunowie zostali poczęstowani tortem upieczonym przez państwa Peplińskich specjalnie na 18. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.