Szachy w Rąbinie. Obmyślali strategię, by powiedzieć: szach - mat! [zdjęcia]

Joanna Krężelewska
Najstarszy zawodnik miał 80, a najmłodszy 7 lat. W sumie niemal 80 osób stanęło do rywalizacji podczas piątego już Noworocznego Turnieju Szachowego o Puchar Wójta Gminy Rąbino. Zawody rozegrane zostały systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. O puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe zawodnicy walczyli w kategoriach senior i junior. Co ważne, podczas tej imprezy nagrody przyznawane były też za... styl! A dokładnie - dla najbardziej eleganckiej szachistki i najelegantszego szachisty. Wszak gra okrzyknięta „królewską” zobowiązuje, by do planszy siadać w „wytworniejszym wydaniu”. Zawody otworzyła Aneta Krawiec, wójt gminy Rąbino. Turniej, wraz z gminą, zorganizowali: Starostwo Powiatowe w Świdwinie, Klub szachowy „Caissa” Połczyn-Zdrój, Klub „Husaria” Biesiekierz.  Zobacz także: Magazyn Sportowy GK24 - 11 lutego 2019
Najstarszy zawodnik miał 80, a najmłodszy 7 lat. W sumie niemal 80 osób stanęło do rywalizacji podczas piątego już Noworocznego Turnieju Szachowego o Puchar Wójta Gminy Rąbino. Zawody rozegrane zostały systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. O puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe zawodnicy walczyli w kategoriach senior i junior. Co ważne, podczas tej imprezy nagrody przyznawane były też za... styl! A dokładnie - dla najbardziej eleganckiej szachistki i najelegantszego szachisty. Wszak gra okrzyknięta „królewską” zobowiązuje, by do planszy siadać w „wytworniejszym wydaniu”. Zawody otworzyła Aneta Krawiec, wójt gminy Rąbino. Turniej, wraz z gminą, zorganizowali: Starostwo Powiatowe w Świdwinie, Klub szachowy „Caissa” Połczyn-Zdrój, Klub „Husaria” Biesiekierz. Zobacz także: Magazyn Sportowy GK24 - 11 lutego 2019 Joanna Krężelewska
Najstarszy zawodnik miał 80, a najmłodszy 7 lat. W sumie niemal 80 osób stanęło do rywalizacji podczas piątego już Noworocznego Turnieju Szachowego o Puchar Wójta Gminy Rąbino.

Zawody rozegrane zostały systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. O puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe zawodnicy walczyli w kategoriach senior i junior. Co ważne, podczas tej imprezy nagrody przyznawane były też za... styl! A dokładnie - dla najbardziej eleganckiej szachistki i najelegantszego szachisty. Wszak gra okrzyknięta „królewską” zobowiązuje, by do planszy siadać w „wytworniejszym wydaniu”.

Zawody otworzyła Aneta Krawiec, wójt gminy Rąbino. Turniej, wraz z gminą, zorganizowali: Starostwo Powiatowe w Świdwinie, Klub szachowy „Caissa” Połczyn-Zdrój, Klub „Husaria” Biesiekierz.