Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szczecinek już oficjalnie akademicki. Inauguracja roku na wydziale zamiejscowym PK [zdjęcia, wideo]

Rajmund Wełnic
Rektor PK profesor Tadeusz Bohdal (z prawej) i dziekan szczecineckiego wydziału przemysłu drzewnego profesor Dariusz Tomkiewicz wręczają indeksy studentom
Rektor PK profesor Tadeusz Bohdal (z prawej) i dziekan szczecineckiego wydziału przemysłu drzewnego profesor Dariusz Tomkiewicz wręczają indeksy studentom Rajmund Wełnic
60 studentów wydziału przemysłu drzewnego Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku odebrało we wtorek (29 listopada) indeksy.

Inauguracja pierwszych w dziejach Szczecinka dziennych studiów na uczelni wypadła bardzo okazale. W hali wystawowej Kronospanu zgromadził się senat Politechniki Koszalińskiej i rada wydziału, oficjele, a przede wszystkim żacy, którzy rozpoczęli już naukę na nowym kierunku.

Wydział kształci na kierunku inżynieria i automatyzacja w przemyśle drzewnym. Absolwenci będą mogli projektować meble i wyroby z drewna, pracować w branży drzewnej, być konstruktorami. Na taką karierę liczy 34 słuchaczy w trybie stacjonarnym i 26 studentów zaocznych. – Atutem uczelni jest to, że jest blisko i daje szansę zdobycia atrakcyjnego zawodu – powiedział nam Bartek Dubiniec, jeden ze studentów, który zdawał maturę w szczecineckim liceum społecznym.

Politechnikę, która wydział utworzyła, skusiła determinacja władz miasta i powiatu, które zrobiły wiele, aby szkoła wyższa w Szczecinku w końcu powstała. Ratusz przez najbliższe 3 lata przeznaczy na funkcjonowanie uczelni 800 tys. zł, starostwo użycza pomieszczeń po dawnej szkole budowlanej (choć na razie zajęcia odbywają w Krono Center, studenci korzystają z dawnego internatu). Projekt mocno wspiera też Kronospan, który liczy, że z uczelni trafią do nich wykształcone kadry. Przy okazji inauguracji roku akademickiego fabryka płyt drewnopochodnych przekazała PK sterowniki firmy Siemens, do nauki obsługi programów, jakie m.in. wykorzystuje Kronospan.

Ciekawostka – studenci otrzymują stypendia zależne od wyników maturalnych. To od 500 do 300 zł miesięcznie. W kolejnych latach ich wysokość będzie zależała od ocen w dopiero co odebranych indeksach.

Popularne na gk24:

Gk24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!