MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szczecinek wystąpił ze Stowarzyszenia „Droga S11”. Co jest powodem tej decyzji?

Rajmund Wełnic
Tuż za Bobolicami kończy się S11.... dalej trwa budowa odcinka do Szczecinka.
Tuż za Bobolicami kończy się S11.... dalej trwa budowa odcinka do Szczecinka. GDDKiA
Radni zgodzili się, aby Szczecinek wystąpił ze Stowarzyszenia Gmin, Powiatów i Województw „Droga S11”. To organizacja skupiająca samorządy leżące wzdłuż drogi krajowej nr 11, a które lobbują za budową drogi ekspresowej S11.

- Wycofanie się ze Stowarzyszenia nie oznacza absolutnie, że nie popieramy budowy drogi S11, to dla nas – szczególnie odcinek do Piły i Poznania – jest kluczowy i nie bez powodu S11 nazywana jest „drogą życia” - mówi burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas.

- Ale sprawczość tego Stowarzyszenia jest żadna i trwanie w nim jest fikcyjne. Nasi przedstawiciele często nawet nie jeździli na spotkania, a składki płaciliśmy. Decyzje zapadają gdzie indziej, a Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie za bardzo liczyła się z głosem „Drogi S11”.

Jak czytamy na stronie Stowarzyszenia, powstało ono w roku 2006 w Koszalinie. Jego celem jest doprowadzenie do powstania drogi ekspresowej o długości około 550 km przebiegającej przez cztery województwa: zachodniopomorskie, wielkopolskie, opolskie oraz śląskie - łącząc północ z południem naszego kraju. Na dziś należą do niego 2 województwa, 14 powiatów, 33 gminy i 5 członków wspierających.

Na Pomorzu Zachodnim S11 jest gotowa od Kołobrzegu do Bobolic, trwa budowa ostatniego odcinka w naszym województwie z Bobolic do Szczecinka. Wkrótce budowana będzie obwodnica Obornik koło Poznania, zaplanowane są inwestycje także na odcinkach od Obornik do Piły i z Piły do Szczecinka, choć akurat ostatni fragment ma problemy, bo złożono odwołania od decyzji środowiskowej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński