Sześć medali złocienieckich karateków

Zawodniczki i zawodnicy z Klubu Karate Kyokushin Złocieniec z powodzeniem startowali w piątym Międzynarodowym Turnieju Dzieci i Młodzieży w Świnoujściu.

Rywalizacja prowadzona była w konkurencjach kata, kumite, light contact oraz kumite full contact powyżej osiemnastego roku życia. Do zmagań przystąpiło 346 zawodników i zawodniczek z 21 ośrodków z pięciu krajów Unii Europejskiej. Tak duża liczba uczestników sprawiła, że w poszczególnych kategoriach startowało od 16 do nawet 32 zawodników.

Zawodnicy ze Złocieńca zdobyli sześć medali. W konkurencji kata w kategorii wiekowej 10-11 lat zwyciężył Paweł Burzyński, a do 9 lat druga była Agnieszka Reczko. W konkurencji kumie light contact drugie miejsca zdobyli Jarosław Kobylarz w kategorii wiekowej juniorów młodszych (do lat 17) i Łukasz Sobczak w kategorii 10-11 lat. Natomiast na trzecim stopniu podium stanęły Kinga Barańska w kategorii dziewcząt 14-15-letnich oraz Angelika Szczecińska w grupie wiekowej 12-13 lat.