Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szkoła bez przemocy. Wybieramy wychowawcę roku 2012

Bogna Skarul
Już po raz czwarty wybieramy w całym kraju najlepszych wychowawców. Konkurs ma podkreślić wychowawczą rolę nauczyciela jako lidera społecznie aktywizującego wychowanków.

Nasz konkurs ma charakter otwarty. Co to oznacza? Podobnie jak w zeszłym roku i 3 lata temu do udziału zapraszamy także szkoły, które nie biorą udziału w szóstej edycji programu.

W konkursie będzie można oddawać głosy na nauczycieli pełniących aktualnie powierzoną przez dyrektora funkcję wychowawcy klasy i na innych nauczycieli pracujących w szkole, czyli np. pedagoga szkolnego, psychologa szkolnego, nauczyciela przedmiotu, bibliotekarkę.

Najlepszego wychowawcę będziemy wybierali w trzech etapach. I etap to zgłaszanie kandydatur wychowawców za pośrednictwem strony internetowej programu - www.szkolabezprzemocy.pl II etap, to wyłonienie przez grupę ekspertów 10 finalistów, a III etap to głosowanie.

Pierwszy etap - głosowanie internetowe
W pierwszym etapie konkursu uczniowie i rodzice zgłaszają kandydatury nauczycieli za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie internetowej www.szkolabezprzemocy.pl. W formularzu wpisują dane szkoły i zgłaszanego nauczyciela oraz krótkie uzasadnienie wyboru (do 500 znaków).
Każda osoba może oddać tylko jeden głos (weryfikacja na podstawie adresu mailowego ogranicza możliwość wielokrotnego głosowania przez jedną osobę).

Drugi etap - weryfikacja zgłoszeń
W drugim etapie konkursu grupa ekspertów złożona z dziennikarza dziennika regionalnego organizującego program "Szkoła bez przemocy" we współpracy z zaufanym przedstawicielem/liderem opinii środowiska lokalnego (np. przewodniczący organizacji pozarządowej zajmującej się edukacją) wybierze - w oparciu o liczbę oddanych głosów oraz uzasadnienia - 10 kandydatów finałowych (w każdym województwie). Dopuszczenie do finału odbędzie się na podstawie liczby uzyskanych głosów w pierwszym etapie, uzasadnienia uczniów i rodziców podanego na stronie internetowej podczas pierwszego etapu konkursu oraz opinii grupy ekspertów.

Przed ogłoszeniem listy finałowej - nauczyciele muszą wyrazić zgodę na udział w finale konkursu i publikację ich nazwisk na kuponach konkursowych.

Trzeci etap - głosowanie za pomocą sms-ów
To głosowanie za pośrednictwem SMS-ów. Numery SMS-ów dedykowane poszczególnym finalistom będą opublikowane na stronie www programu i w gazecie.
W każdym województwie zostanie wyłoniony jeden wychowawca z największą liczbą głosów - zwycięzca konkursu.

Wyniki zostaną ogłoszone na łamach dzienników regionalnych oraz na stronie internetowej programu "Szkoła bez przemocy".

Każdy zwycięzca otrzyma nagrodę 1500 złotych na sfinansowanie inicjatywy wychowawczej dla uczniów i ich rodziców. Wręczenie nagród Wręczenie nagród odbędzie się w Warszawie, w Dniu Szkoły bez Przemocy.

Zaplanuj wolny czas - koncerty, kluby, kino, wystawy, sport

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!