Sztafeta tuż za podium. Świetna zmiana Hołub

kmb
Polska sztafeta 4x400 m zdobyła 4. miejsce podczas Lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Amsterdamie.

W biegu finałowym polskie reprezentantki (Ewelina Ptak, Małgorzata Hołub, Patrycja Wyciszkiewicz, Justyna Święty) uzyskały czas 3:27.60. Pierwsze miejsce zajęły Brytyjki (3:25.05), drugie były Francuzki (3:25.96), trzecie Włoszki (3:27.49).

Świetną zmianę dała Małgorzata Hołub. Zawodniczka KL Bałtyk Koszalin wyprzedziła dwie rywalki i awansowała polską sztafetę na 3. miejsce. W kolejnych zmianach nie udało się już utrzymać tej pozycji.

Przypomnijmy, że wcześniej, w biegu indywidualnym na 400 m Hołub zajęła 5. miejsce. Na metę zawodniczka KL Bałtyk Koszalin przybiegła w czasie 51.89 i był to rezultat gorszy od półfinałowego biegu, w którym koszalinianka pobiła swój rekord życiowy. Jej koleżanka z reprezentacji, Justyna Święty, przybiegła tuż za Hołub, na 6. miejscu (51.96). Pierwsza na mecie była Libania Grenot (Włochy, 50.73).