Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szynobus Koszalin-Mielno rusza na tory

Marzena Sutryk [email protected]
Szynobus, który piąty z kolei sezon ma kursować z Koszalina do Mielna, jest już praktycznie gotowy, by wyjechać na tory. Od soboty 23 czerwca zaczyna kursowanie.

Lada dzień ruszy ponownie połączenie, które pozwala w ciągu kwadransa dotrzeć z Koszalina do Mielna, bez zbędnego czekania w korkach na drodze. To ważne, zwłaszcza w środku sezonu letniego, gdy krajową drogą nr 11 zjeżdżają nad morze turyści z południa Polski.

Szynobus ma kursować od 23 czerwca do 2 września. Ceny biletów będą na tym samym poziomie, jak w ubiegłym roku. A więc bilet normalny będzie kosztował 4,20 złotego. Nadal będą obowiązywały zniżki, jak na innych połączeniach PKP. W tym sezonie przewidziano łącznie 11 kursów z Koszalina do Mielna i tyle samo z Mielna do Koszalina. Pierwszy pociąg ma wyjeżdżać z Koszalina o godzinie 9.25, a ostatni - powrotny z Mielna do Koszalina - o godzinie 21.

Gdzie będzie można kupić bilety na przejazd? Na koszalińskim dworcu. Kasa biletowa ma być też otwarta w Mielnie. Kursy mają być ponadto tak zorganizowane, by współgrały z połączeniami dalekobieżnymi.

Dodajmy, że za organizacją przewozów stoi Koszalin oraz Urząd Marszałkowski i Przewozy Regionalne oraz gmina Mielno. Koszalin daje ze swojej strony 200 tys. zł z budżetu miasta na wyrównanie ewentualnego deficytu. Do tego ok. 100 tys. zł będzie kosztowało Koszalin opłacenie kosztów związanych z zarządzaniem linią kolejową. Gmina Mielno udostępnia ze swojej strony budynek, w którym będzie kasa biletowa i poczekalnia. Ponadto wykłada z gminnej kasy 16 tys. zł na deficyt.

Koszałek - przeprawa
Nieco później rozpocznie "kursy" statek Koszałek, który jak w ostatnich latach będzie po raz kolejny stanowił atrakcję zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Koszałek będzie pływał po jeziorze Jamno od 30 czerwca. - Wcześniej, bo w dniach 27 - 29 czerwca będzie szykowany do rejsów - mówi Jerzy Banasiak, rzecznik Miejskiego Zakładu Komunikacji. - A następnie 30 czerwca o godzinie 10 jest przewidziany pierwszy rejs.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!