Taekwondo. Mistrzostwa Polski GTF. Sześć medali KSW i Radwi

We Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów i juniorów w taekwondo GTF (wersja nieolimpijska). Zawodnicy Klubu Sportów Walki w Szczecinku i KS Radew Kurowo wrócili z nich z sześcioma medalami.

W rywalizacji seniorów na podium stanęli aktualni wicemistrzowie Europy, Zbigniew Sołtys i Beata Gadomska. Sołtys nie miał równych sobie w kategorii do 66 kg i wywalczył złoty medal. Gadomska musiała zadowolić się srebrem do 64 kg. W wywalczeniu tytułu przeszkodziła jej kontuzja, z powodu której nie skończyła finałowej walki.

W zmaganiach juniorów najlepiej spisał się Mikołaj Chamarczuk. Aktualny brązowy medalista Mistrzostw Europy wygrał wagę do 60 kg. Srebrne medale wywalczyli Monika Miłkowska (57 kg) i Łukasz Pawłowski (78 kg, oboje KSW), a brązowy Michał Organiszczak z Radwi (84 kg). W kategorii do 66 kg piąte miejsce wywalczył inny zawodnik z Kurowa, Rafał Grzelak. Trener taekwondoków obydwu klubów jest Krzysztof Pajewski.