Taekwondo: Monika Przybylska trzecia na Pucharze Polski

Podium kategorii do 58 kg.
Podium kategorii do 58 kg. Fot. archiwum
247 zawodników i zawodniczek z 45 klubów w Poznaniu wystąpiło w zawodach Pucharu Polski w taekwon-do ITF (wersja nieolimpijska) seniorów. Brązowy medal wywalczyła Monika Przybylska z Vikinga Kołobrzeg.

Monika Przybylska startowała w kategorii do 58 kg. Mimo przegranej walki z rundzie eliminacyjnej, dobrze spisała się w repasażach i zdobyła medal brązowy po zwycięstwie w decydującym pojedynku z zawodniczką z LSKT Lublin.

Walczący w kategorii do 71 kg Andrzej Szymański z Vikinga, po wolnym losie w eliminacjach, wygrał swój pierwszy pojedynek i wszedł to strefy miejsc 5-8, gdzie doznał porażki. - Ponieważ repasaże odbywały się następnego dnia, a ten start nie był głównym dla Andrzeja, zrezygnowaliśmy z walki o brązowy medal - powiedział trener Vikinga Daniel Pieńkowski.