Taekwondo olimpijskie. Awansowali do finałów Mistrzostw Polski juniorów

W Sierpcu o awans do tegorocznych Mistrzostw Polski w taekwondo olimpijskim rywalizowali juniorzy. Gospodarzem finałów będzie Borne Sulinowo (6-7 marca).

W Sierpcu zawodnicy z klubów naszego regionu wywalczyli sześć premiowanych miejsc. W sumie wliczając pierwszą eliminację prawo startu uzyskało 13 zawodników i zawodniczek.

Z naszych klubów najliczniejszą reprezentację w MPJ będzie miał ULKS Borne Sulinowo, który wprowadził do finałów aż 10 osób. Do piątki, która wywalczyła wcześniej awans, w Sierpcu dołączyło następne pięć osób: Adrian Zakrzewski, Marcin Mikrut, Rafał Szypulski, Julita Jaworska i Olga Michałkiewicz.

Dwa pozostałe kluby z regionu będą miały w borneńskich finałach troje przedstawicieli. Podczas zawodów Sierpcu drugi awans dla KSW Szczecinek zdobyła Anna Rosiak, która była trzecia w kategorii do 68 kg. Jedną przedstawicielkę będzie miał KT Bałtyk Koszalin. Z pierwszej eliminacji awans wywalczyła Izbela Łuczka.