Taekwondo olimpijskie. Dziesięć medali naszych zawodników w finałach Mistrzostw Polski juniorów. ULKS Borne Sulinowo drugi drużynowo .

Pojedynek o brąz między Damianem Wójcikiem (czerwony kask) i Marcinem Mikrutem.
Pojedynek o brąz między Damianem Wójcikiem (czerwony kask) i Marcinem Mikrutem. Fot. Rajmund Wełnic
W Bornem Sulinowie o medale mistrzostw kraju walczyli najlepsi juniorzy. Zawodnicy trzech klubów naszego regionu zdobyli w sumie dziesięć medali.

Do Bornego Sulinowa przyjechało około 160 zawodników i zawodniczek z 54 klubów całej Polski. W walce o wygraną drużynową liczyły się tylko dwa: AZS UWM Olsztyn i gospodarze, taekwondocy ULKS Borne Sulinowo. Ostatecznie górą byli olsztyniacy, którzy zdobyli 125 punktów (m.in. sześć złotych medali). Gospodarze wywalczyli osiem krążków (2 złote, 1 srebrny, 5 brązowych) i 91 pkt.

Z ekipy ULKS najefektowniej zaprezentował się w wadze do 63 kg Marcin Anikiej, który obronił tytuł zdobyty przed rokiem. W finale przed czasem (7:0) pokonał zawodnika AZS Poznań. Anikiej ma dużą szansę na wyjazd na majowe Mistrzostwa Europy.

Drugie złoto dla ULKS wywalczył w wadze do 73 kg Mateusz Bichun. Jego finałowym rywalem był klubowy kolega Rafał Szypulski. Pozostałe, brązowe medale wywalczyli: dziewczęta - 46 kg - Sylwia Sieniawska, 59 kg - Julita Jaworska (w półfinale przegrała 6:9 z najlepszą juniorką tych mistrzostw Agnieszką Benedikt z AZS UW Olsztyn), 63 kg - Olga Michałkiewicz; chłopcy - 51 kg - Aleksy Kobiałka, 55 kg - Maciej Ostrowski.

Nie zawiodła jedyna reprezentantka KT Bałtyk Koszalin, Iza Łuczka. Podopieczna Henryka Ficka była faworytką kategorii do 44 kg i zdobyła oczekiwane złoto. Z czteroosobowej ekipy KSW Szczecinek, brązowy medal wywalczył Damian Wójcik. W walce o tę lokatę w kategorii 59 kg pokonał Marcina Mikruta z ULKS.