Taekwondo olimpijskie: Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Złoto Emilii Szypulskiej

Emilia Szypulska
Cztery medale, w tym jeden złoty, wywalczyli zawodnicy z klubów naszego regionu na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w taekwondo olimpijskim (do 21 lat) w Ciechanowie.

Najlepiej spisała się Emilia Szypulska z ULKS Borne Sulinowo, która sięgnęła po złoto w kategorii +73 kg. W drodze po złoto Emilia wygrała pewnie trzy walki, w tym w finale ze swoją stałą rywalką, Justyną Achimowicz z Tygrysa Kętrzyn. Skład finału najcięższej wagi był taki sam jak przed rokiem.

W kategorii do 74 kg brązowy medal wywalczył Damian Skiba. Syn trenera ULKS Dariusza Skiby przegrał pierwszy pojedynek i o medal musiał walczyć w repasażach.

Dwa brązowe krążki wywalczyły zawodniczki Klubu Sportów Walki ze Szczecinka. W kategorii do 73 kg Joanna Wójcik i powyżej 73 kg Malwina Kamińska. Na miejscach 5-8 sklasyfikowani zostali: 49 kg - Joanna Walot, 53 kg Alicja Wiśniewska, +87 kg - Piotr Lemański (wszyscy KSW).