Taekwondo olimpijskie > Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Cztery medale naszych reprezentantów

W Końskiem rozdano w sobotę pierwsze medale 15. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Świętokrzyskie 2009. Dziewczęsta i chłopcy rywalizowali w taekwondo olimpijskim (WTF).

Wychowankowie Klubu Sportów Walki w Szczecinku i ULKS Borne Sulinowo stawali na podium czterokrotnie (2 złote, 1 srebrny, 1 brązowy).

Dwa złote medale to dorobek 10-osobowej ekipy ULKS. Świetnie w katagorii K1 spisała się Klaudia Włodarczak. Wygrała OOM po raz drugi z rzędu i prawdopodobnie pojedzie na Mistrzostwa Europy kadetów. Drugi złoto to zasługa Magdy Atrachimowicz w K10.

Punktowane miejsca dla ULKS wywalczyli ponadto: K3 - 4. - Kamila Michałkiewicz, 5. Natalia Mencfeld; K5 - 6. Martyna Jaworska; K1 - 8. Klaudia Wargacka; M3 - 8. Mateusz Podgórski

KSW Szczecinek miał 11 reprezentantów. Najlepiej spisała się w K9 Magda Parzniecka, sięgając po srebrny medal. Brąz z Końskich przywiozła Sabina Barczyńska (K4).

Blisko podium byli także Klaudia Budna (K7), Agata Młynarz (K8), Kamil Szubiński (M10) i Mateusz Giertuga (M3), którzy zajęli czwarte miejsca. Na dorobek punktowy KSW zapracowali także: K3 - 7. Marika Dziuba; K6 - 7. Karolina Wiak; K7 - 8. Wiktoria Zezula; K8 - 8. Ksenia Tomaszczyk.
W klasyfikacji klubowej OOM zwyciężył Start Olsztyn. KSW był piąty (37 punktów), a ULKS siódmy (32). Punktację województw wygrało warmińsko-mazurskie przed wielkopolskim i zachodniopomorskim.