Taekwondo olimpijskie: Sukces zawodniczki ULKS Borne Sulinowo w Croatian Open

Klaudia Włodarczak z trenerem Dariuszem Skibą.
Klaudia Włodarczak z trenerem Dariuszem Skibą. fot. archiwum
Znakomicie spisała się reprezentacja Polski w taekwondo olimpijskim (WTF) podczas 15. Międzynarodowych Mistrzostwach Chorwacji - Croatian Open 2009. 17-osobowa ekipa zdobyła w Zagrzebiu 7 medali (3 złote, 3 srebrne, 1 brązowy) i szóste miejsce w klasyfikacji drużynowej. Jeden z medali zdobyła Klaudia Włodarczak z ULKS Borne Sulinowo.

W turnieju wystąpiło 800 zawodników z 24 państw. Jednym z trenerów kadry (juniorów i kadetów) był Dariusz Skiba z ULKS Borne Sulinowo, a w turnieju zaprezentowało się dwoje jego podopiecznych z klubu.

Klaudia Włodarczak startująca w kadetkach w wadze do 41 kg wygrała cztery walki i doszła do finału. Dopiero w nim uległa zawodniczce z Niemiec, zdobywając ostatecznie srebro. Junior Marcin Anikiej rozpoczął turniej od wygranej, ale w drugiej walce trafił na późniejszego zwycięzcę, reprezentanta Słowenii i doznał porażki. Warto dodać, że wcześniej obaj walczyli w finale turnieju w Mariborze i tam górą był Anikiej. Olbrzymiego pecha miał trzeci powołany do kadry zawodnik ULKS, junior Paweł Parkot. Już na miejscu rozchorował się i nie mógł wystąpić w zawodach.

Dodajmy, że juniorzy z ULKS walczą o miejsce w reprezentacji na Mistrzostwa Świata, które w marcu 2010 roku odbędą się w Meksyku.