Taekwondo olimpijskie: Zawodnicy ULKST Borne Sulinowo na podium w Mińsku

Kadra narodowa juniorów Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego wzięła udział w Gwiazdkowym Turnieju Taekwondo w Mińsku (Białoruś). Trzy z ośmiu medali dla Polski wywalczyli zawodnicy ULKS Taekwondo Borne Sulinowo.

Turniej rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych: dzieci, kadetów i juniorów. Poza kadrowiczami z Polski w zawodach udział wzięli Rosjanie, Ukraińcy i Białorusini.

W kategorii do 73 kg bardzo dobrze spisał Rafał Szypulski z ULKST. Odniósł pięć zwycięstw i sięgnął po złoty krążek. W tej samej wadze trzy walki wygrał Paweł Parkot. Do bratobójczej walki o złoto z kolegą z klubu nie doszło, bo w półfinale uległ zawodnikowi z Białorusi. Ostatecznie zdobył brąz.

W Mińsku na podium stanęła również Klaudia Włodarczak. Kadetka z Bornego była druga w wadze do 44 kg juniorek. Finał z Białorusinką przegrała 5:8. Pechowo zakończył się natomiast występ Marcina Anikieja. Kandydat na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata juniorów w Meksyku, po dwóch wygranych walkach w wadze do 63 kg, doznał kontuzji stopy (pęknięta kość stopy). Zamiast walczyć o medale wylądował w szpitalu, a do domu wrócił z gipsem na nodze i piątym miejscem.

- Start w Mińsku był udanym zakończeniem bardzo dobrego roku dla naszego klubu. Zdobyliśmy w nim 15 medali Mistrzostw Polski, zawodnicy z dobrej strony prezentowali się na arenie międzynarodowej - podsumował trener ULKST Dariusz Skiba.