Taekwondo: zawodnicy ze Szczecinka na podium w Miliczu

Zbigniew Sołtys został mistrzem Polski seniorów.
Zbigniew Sołtys został mistrzem Polski seniorów. Fot. archiwum
W minioną niedzielę odbyły się w Miliczu Międzynarodowe Mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców w taekwondo GTF (wersja nieolimpijska). Siedem razy na podium stawali zawodnicy Klubu Sportów Walki ze Szczecinka.

W zawodach wystartowała 12-osobowa ekipa ze Szczecinka. W rywalizacji seniorów złoty medal w wadze do 66 kg zdobył Zbigniew Sołtys, a w rywalizacji pań do 64 kg srebrny Kamila Tarasewicz.

Pozostałe miejsca na podium były zasługą młodzieżowców. Najcenniejsze medale wywalczyli Mikołaj Chamarczuk do 60 kg i Paweł Proć do 72 kg. W najcięższej wadze powyżej 84 kg wicemistrzem Polski został Andrzej Rapta, a Kamil Szubiński i Arkadiusz Koceja stanęli na trzecim stopniu podium w kategoriach do 66 i 78 kg.

Trzej zawodnicy KSW - Zbigniew Sołtys, Mikołaj Chamarczuk i Paweł Proć - zostali zakwalifikowani na Mistrzostwa Europy w taekwondo GTF, które odbędą się na początku kwietnia w szwajcarskim Davos. Ich trenerem jest Krzysztof Pajewski.