MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Takie emerytury będą w czerwcu. Stawki po waloryzacji. Ile zysku netto wyniosą? Tyle pieniędzy dostaną emeryci 19.06.2024

ND
Wideo
od 7 lat
Zbliża się wypłata czerwcowych wypłat emerytur. Zobacz tabele wyliczeń brutto i netto. Emeryci dostają wyższe emerytury po waloryzacji, która odbyła się 1 marca 2024 roku. Ile pieniędzy dostaną seniorzy po podwyżce? Wprowadzenie waloryzacji dla emerytów to ustawowy obowiązek, dlatego od marca dostają wyższe emerytury. Jakie wypłaty emerytur będą w czerwcu 2024 roku? Sprawdź szczegóły!

Już wkrótce ruszają wypłaty emerytur czerwcowych. Od 1 marca 2024 r. najniższa emerytura, renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, renta rodzinna i renta socjalna wynosi 1780,96 zł, wzrosła o 192,52 zł. Wprowadzenie waloryzacji dla emerytów to ustawowy obowiązek. Waloryzacja emerytur to mechanizm dostosowujący wysokość świadczeń emerytalnych do bieżących warunków ekonomicznych, przede wszystkim do poziomu inflacji. Przez waloryzację, od 1 marca 2024 roku, emerytury wzrosły o 12,12%.

Emerytury w czerwcu 2024 - brutto i netto

Sprawdź wyliczenia w galerii! Wskaźnik waloryzacji emerytur w 2024 roku wyniósł 112,12 procent. Waloryzacja emerytur i rent, jak co roku, odbywa się 1 marca. Od tego dnia świadczenia są większe. Jednak nie tylko emerytury zwiększą swoją kwotę, ale również różne przysługujące dodatki.

14. emerytura 2024 - kiedy wypłaty?

Na wypłaty 14. emerytury trzeba jednak jeszcze trochę poczekać. Aby otrzymać czternastą emeryturę, nie trzeba składać żadnych wniosków. ZUS wypłaca to świadczenie z urzędu. Czternastka zostanie wypłacona wraz z emeryturą i rentą. 14. emerytura to dodatkowe świadczenie pieniężne, na które mogą liczyć niektórzy emeryci raz w roku. Aby otrzymać te pieniądze, trzeba spełnić określone warunki. Data rozpoczęcia wypłat 14. emerytury nie jest jeszcze znana. W poprzednich latach pieniądze trafiały do emerytów w sierpniu i we wrześniu. Rząd ma jeszcze dużo czasu, ponieważ do 31 października musi przygotować i ustalić termin wypłat. Może to oznaczać, że emeryci dostana dodatkowe pieniądze nawet na święta Bożego Narodzenia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński