Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Targi Pracy Politechniki Koszalińskiej

organizator
organizator
Biuro Karier Politechniki Koszalińskiej wraz ze Stowarzyszeniem Millennium organizuje XII Akademickie Targi Pracy Politechniki Koszalińskiej. Impreza ta odbędzie się 20 marca w godz. 10 -14.30 w holu głównym Politechniki Koszalińskiej (przy ul. Śniadeckich 2 w Koszalinie).

Targi Pracy Politechniki Koszalińskiej to jedna z największych tego typu imprez w województwie zachodniopomorskim. Umożliwiają bezpośredni kontakt z wieloma pracodawcami w jednym miejscu.  Jest to także okazja do zaprezentowania firmy, jej profilu działania, metod naboru i selekcji kandydatów, zebrania dokumentów aplikacyjnych od poszukujących pracy absolwentów i studentów wyższych uczelni.

Targi Pracy na Politechnice Koszalińskiej mają długoletnią tradycję. Pierwsze targi zorganizowano już w 1996 roku, a od roku 2002 impreza organizowana jest pod nazwą Akademickie Targi Pracy przez Biuro Karier Politechniki Koszalińskiej i Stowarzyszenie Millennium. Dzisiaj jest już to jedna z największych tego typu imprez w woj. zachodniopomorskim.

Poprzednie edycje Targów gromadziły ponad 50 wystawców, prężnie działające lokalne firmy i instytucje oraz uznane na rynku krajowym i globalnym firmy. W tym roku organizatorzy są przygotowani na przyjęcie jeszcze większej liczby.

Uczelnia posiada ponad 10.000 studentów, 28 kierunków kształcenia, ponad 120 specjalności do wyboru oraz 4 wydziały i 4 instytuty: Wydział Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji, Wydział Elektroniki i Informatyki, Wydział Mechaniczny, Wydział Nauk Ekonomicznych oraz Instytut Neofilologii i Komunikacji Społecznej, Instytut Polityki Społecznej i Stosunków Międzynarodowych, Instytut Technologii i Edukacji, Instytut Wzornictwa. Co roku mury Uczelni opuszcza blisko 2000 absolwentów.

Szeroki wybór kierunków i specjalności oraz polityka uczelni zmierzająca do poszerzenia profilu kształcenia na wzór zachodnich Uniwersytetów Technicznych, umożliwia szeroki dobór kadry przez firmy z niemal wszystkich branż. Ponadto w Koszalinie działa kilka państwowych i prywatnych uczelni wyższych oraz wydziały zamiejscowe uczelni z Poznania i Szczecina. Szeroki dostęp do wykwalifikowanej kadry to jeden z warunków, jaki był brany pod uwagę przy uruchomieniu koszalińskiej części Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!