Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Te osoby mogą jechać do sanatorium za darmo. Jakie warunki trzeba spełnić? Sprawdź, kto znalazł się na liście!

Przemysław Wawryk
Przemysław Wawryk
Lista osób, które nie zapłacą za pobyt w sanatorium. Sprawdź, kto będzie miał do tego prawo. Szczegóły na następnych slajdach!>>>>>>>>>>>>>
Lista osób, które nie zapłacą za pobyt w sanatorium. Sprawdź, kto będzie miał do tego prawo. Szczegóły na następnych slajdach!>>>>>>>>>>>>>Canva / Zdjęcie poglądowe
Oto osoby, które nie zapłacą za pobyt w sanatorium. Warunkiem jest otrzymanie skierowania od lekarza z Narodowego Funduszu Zdrowia. Wystawiony dokument musi zawierać szczegółowe uzasadnienie decyzji, na tej podstawie dobrany będzie odpowiedni rodzaj leczenia oraz miejsce, w którym kuracjusz będzie przebywał. Zobacz w naszej galerii, kto może skorzystać z sanatorium za darmo!

Pobyt w sanatorium

Sanatorium ma za zadanie poprawić stan zdrowia kuracjusza poprzez jego uczestnictwu w różnych zajęciach i zabiegach rehabilitacyjnych. Uzdrowiska wybierane są poprzez usytuowanie geograficzne, zasoby naturalne danego obszaru, możliwości rehabilitacyjne oraz ofertę standardu.

Chęć pobyty w sanatorium wyrażają nie tylko osoby starsze, ale także dzieci, młodzież i ludzie w średnim wieku. Składają się na to różne schorzenia oraz problemy ze zdrowiem.

Należy pamiętać, że z uzdrowiska można skorzystać również w przypadku regeneracji po przebytej chorobie, doznanych urazach czy też wypadkach.

Na co mogą liczyć kuracjusze?

Kuracjusze mogą skorzystać między innymi z:

  • kąpieli leczniczych
  • masaży wodnych
  • inhalacji
  • ciepłolecznictwa
  • elektroterapii
  • ultradźwięków
  • krioterapii

Oraz wielu innych, które będą indywidualnie dopasowane do danego sposobu leczenia. Wolny czas pomiędzy leczeniem, kuracjusze mogą przeznaczyć na spacery czy też pobyt na łonie natury.

Sanatorium prywatnie czy na NFZ?

Koszt kuracji w sanatorium pokrywamy z własnej kieszeni lub możemy starać się o finansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia. W przypadku kiedy zdecydujemy się wyjechać do uzdrowiska prywatnie, to nie potrzebujemy skierowania. W tym wypadku mamy możliwość wybrania sanatorium oraz daty, która będzie nam najbardziej pasowała. Nie należy zapominać, że taka decyzja może wiązać się z wysokimi kosztami, które trzeba będzie w związku z tym ponieść

Jeśli zdecydujemy się na wyjazd z NFZ to wcześniej musimy zgłosić się do lekarza po odpowiednie skierowanie. Jest to ważne ponieważ dobrany zostanie odpowiedni rodzaj leczenia. Sam pobyt w uzdrowisku i wyżywienie musi zostać opłacone przez kuracjusza. Niektóre placówki mają to całkowicie finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Nowa grupa z prawem do bezpłatnego sanatorium od stycznia 2023

KRUS może skierować na rehabilitację leczniczą osoby uprawnione do emerytury rolniczej. Turnus dla taj grupy będzie trwał 21 dni. Na turnusy siedmiodniowe regeneracyjne mogą być skierowani również opiekunowie osób niepełnosprawnych.

Sprawdź, w naszej galerii, kto może przebywać w uzdrowisku za darmo oraz kto skorzysta poza kolejnością!

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Te osoby mogą jechać do sanatorium za darmo. Jakie warunki trzeba spełnić? Sprawdź, kto znalazł się na liście! - Głos Pomorza