Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Te owady wchodzą do naszych domów i mieszkań. Czy są niebezpieczne? Sprawdź koniecznie! 8.01.2024

Mariusz Rodziewicz
Mariusz Rodziewicz
Wideo
od 16 lat
Nasze domy zamieszkują nie tylko ludzie i ewentualnie ich zwierzęta. W naszych mieszkaniach razem z nami mieszkają także różnego rodzaju owady. Dostają się do naszych domów przez okna i balkony, wchodzą przez szczeliny między płytami, wlatują przez ciągi wentylacyjne. Nie jesteśmy w stanie wszystkich zatrzymać. Jakie owady wchodzą do naszych domów? Czy są dla nas niebezpieczne? Sprawdź w naszej fotogalerii.

Spis treści

Owady "odwiedzają" nas cały rok

Przeróżne owady dostają się do naszych domów i mieszkań praktycznie przez cały rok. Szczególnie łatwe jest to dla nich wiosną i latem. Słoneczna pogoda powoduje, że chętniej otwieramy okna, a właśnie tą drogą bardzo często dostają się do naszych domów przede wszystkim wszelkie latające owady. Jedne, jak na przykład pszczoły, są pożyteczne i raczej powinniśmy dać im spokojnie odlecieć. Inne - najczęściej muchy i komary - są dla nas szkodliwe i powinniśmy się przed nimi chronić.

Dom - schronienie na zimę

Ale owady chętnie korzystają z naszej "gościnności" jesienią i zimą, kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury. Szukając ciepłego schronienia zadomawiają się w różnych ciemnych, ciepłych i wilgotnych kątach, liczą na reszki jedzenia, dzięki którym będą mogły się wyżywić. Czy da się ich pozbyć? Czy można z nimi żyć?

Oczywiście fachowcy mają cały wachlarz środków owadobójczych w aerozolach, czy też w formie lepów i innych pułapek. Tu jednak trzeba uważać, by nie zaszkodzić także ludziom zamieszkującym domostwa, bo - niestety - bywają też jednocześnie toksyczne.

Jakie owady mieszkają w naszych domach?

Często jest jednak też tak, że kiedy natkniesz się na "robaka" w domu, nie wiesz z kim masz do czynienia i czy jest on dla ciebie i twoich bliskich niebezpieczny. Jak to sprawdzić? Z pomocą przychodzi oczywiście internet.

Sprawdź w naszej fotogalerii najważniejsze informacje na temat owadów, które lubią zajrzeć do naszych domów i mieszkań.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera