Tenis stołowy > Agata Duda grała w finałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski

Agata Duda.
Agata Duda. Fot. Jacek Wójcik
W Brzegu Dolnym o medale 21. Mistrzostw Polski w tenisie stołowym walczyli młodzieżowcy. Jedyną reprezentantką naszego regionu w tych zawodach była Agata Duda z drugoligowego UKS Sucha Koszalińska.

W turnieju singlowym Duda wygrała 4:0 pierwszy pojedynek z Agnieszką Ługowską (Jedynka Łódź). W drugiej rundzie, w walce o awans do najlepszej szesnastki nasza zawodniczka uległa grającej w niemieckim VfL Willich Marcie Gołocie 0:4. W turnieju pocieszenia Duda pokonała najpierw Paulinę Grzyb (AZS Uniwersytet Kielce) 3:0, a następnie uległa Katarzynie Kubas (Brzostowianka Brzostek) 2:3 i została sklasyfikowana na miejscach 25-32.

W grze podwójnej Duda z Wiktorią Kamińska (Tajfun Ostrów Lubelski) pokonały w pierwszej rundzie Ewą Mazur (AZS UE Wrocław) i Izabelę Jaworska (MKSTS Polkowice) 3:1. W kolejnej trafiły na silną parę Katarzyna Grzybowska/Anita Jaworska (MKSTS Polkowice) i uległy 0:3. Zwyciężczynie tego meczu wywalczyły później srebrne medale, a debel z naszą zawodniczką Zajął miejsca 9-16.
W grze mieszanej zawodniczka z Suchej i jej partner Artur Szczurowski (ATS Stargard Szcz.) w pierwszej rundzie mieli wolny los. W drugiej trafiły na późniejszych złotych medalistów, Karola Żarskiego (Warta Kostrzyn) i Dominikę Fertikowską (Stella Gniezno), ulegając 1:3.