Tenis stołowy > Kuba Dyjas przerwał serię Jacka Wandachowicza

Jakub Dyjas.
Jakub Dyjas. Fot. Jacek Wójcik
Od siedmiu lat numerem 1 w zachodniopomorskim tenisie stołowym jest Jacek Wandachowicz. Od jesieni 2002 roku wystąpił w 26 turniejach klasyfikacyjnych i indywidualnych mistrzostwach województwa, w których odniósł 23 zwycięstwa. Jego serię przerwał 14-letni wychowanek KTS Koszalinianin Koszalin, Jakub Dyjas.

Reprezentant Polski kadetów, który ostatnio z sukcesami startował w międzynarodowych turniejach w Szwecji i na Słowacji, pokonał Wandachowicza (na co dzień występuje w niemieckim MTV Jever) w finale drugiego w tym sezonie Wojewódzkiego Turnieju Klasyfikacyjnego w Sianowie 3:1 (10:12, 13:11, 11:8, 11:5:). To pierwszy przypadek w regionie, żeby zmagania seniorów wygrał tak młody zawodnik. 14-latek wyraźnie górował nad rywalem szybkością i precyzją gry. W Sianowie trzeci był Adam Wandachowicz (Pogoń Szczecin), a czwarty Henryk Dzida (UKS Team Tenis 200'5 Białogard).

Wśród seniorek zwyciężyła Katarzyna Grzegorczuk z KTS Koszalinianin, pokonując w finale zdecydowanie (3:0) żonę J. Wandachowicza, Sylwię (UKS Chrobry Międzyzdroje). Cztery kolejne miejsca zajęły zawodniczki drugoligowego UKS Sucha Koszalińska: 4. Daniela Gazicka, 5. Sandra Przywarta, 6. Honorata Olczak, 7. Martyna Moskwa.