Tenis stołowy: Matejek znów mistrzem

(wok)
Mariusz Matejek na co dzień reprezentant KTS Koszalinianin został mistrzem Polski osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Nasz pingpongista startując w grupie 9. wrócił na mistrzowski tron po rocznej przerwie.

- Przed rokiem doznałem w finale porażki. Teraz nie było na mnie mocnych. Wygrałem pewnie wszystkie pojedynki - powiedział Matejek.

Mistrzostwa rozegrano w Kaliszu, a na starcie pojawiło się 170 zawodników. Matejek w grach grupowych pokonał trzech zawodników. W ćwierćfinale wygrał 3:0 z Pawłem Jabłońskim. W półfinale równie gładko (3:0)ograł Józefa Mystowiaka.

Finałowy pojedynek koszalinianina nie był spacerkiem. Matejek wygrał 3:1 z Markiem Walą z IKS Tarnobrzeg. - Mój udział w zawodach był możliwy dzięki życzliwości wójta gminy Będzino - dodał Matejek.

W Kaliszu wystąpił także inny nasz tenisista stołowy, Marek Łuczkiewicz. W zmaganiach indywidualnych grupy dziesiątej został on sklasyfikowany na miejscach 9-12, a w grze podwójnej występując razem z Oskarem Piaseckim z Siedlec zajęli miejsca 5-8