Tenis stołowy: Mistrzostwa Polski juniorów. Niezły występ Sandry Przywartej

Sandar Przywarta.
Sandar Przywarta. Fot. Jacek Wójcik
W Rzeszowie o medale Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym rywalizowali juniorów. Nasz region reprezentowały zawodniczki UKS Sucha Koszalińska, Marta Szczepańska (tylko w drużynie) i Sandra Przywarta.

S. Przywarta najlepiej wypadła w grze mieszanej. Z Marcinem Ściślakiem z MRKS Gdańsk zajęli miejsca 5-8, przegrywając 1:3 walkę o półfinał i medale z najwyżej rozstawionymi Piotrem Chodorskim (Odra Głoska Księgienice) i Mają Krzywicką (Gorce Nowy Targ). Mikst naszej zawodniczki rozstawiony był z odległym, 24. numerem, a w drodze do ćwierćfinału pokonał dwie znacznie wyżej notowane pary (nr 8 i 9).

W turnieju drużynowym po trzech porażkach, zawodniczki UKS Sucha zajęły ostatecznie miejsca 13-16. W singlu startowała tylko Przywarta (nr 21). Po wygranej w pierwszym pojedynku z turniejową dziesiątką, Pauliną Klimas (Stella Gniezno), odpadłą w 2. rundzie z późniejszą wicemistrzynią Beatą Adamaszek z JKTS Jastrzębie i zajęła miejsca 17-24. W deblu Przywarta z Alicją Lesiak (AZS Kielce) zajęły miejsce 9-16.

Warto dodać, że aż cztery razy na podium w Rzeszowie stawała była zawodniczka KTS Koszalinianin Koszalin, Roksana Załomska (obecnie LUKS Warmia Lidzbark Warmiński). W singlu i mikście była trzecia, a w deblu i drużynie druga.