Tenis stołowy > Natalia Kocoń z Lecha Czaplinek wicemistrzynią Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Jecek Wójcik
W niedzielę w Grajewie zakończyły się finały 17. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w tenisie stołowym. Niespodziankę sprawili w turnieju mikstów Natalia Kocoń z Lecha Czaplinek i Sebastian Jemilianowicz z LUKS Top Wierzbięcin.

Rozstawiona z dalekim, 20. numerem, para mieszana z zachodniopomorskiego dotarła aż do finału. Dopiero w walce o złoto ulegli turniejowej dwójce, Patrykowi Zatówce (Bogoria Grodzisk Maz.) i Natalii Bajor (KU AZS UE Wrocław). Srebrny medal jest jednak i tak wspaniałym sukcesem, największym w karierze obojga zawodników z naszego regionu.

W grze pojedynczej N. Kocoń odpadła w drugiej rundzie, ulegając N. Bajor 2:4. Po tzw. turnieju pocieszenie została sklasyfikowana na miejscach 13-16. Również w 2. rundzie udział w turnieju głównym zakończyła Honorata Olczak z UKS Sucha Koszalińska. Po turnieju pocieszenia znalazła się na miejscach 9-12.

W grze podwójnej Kocoń z Agnieszką Koch (UKS TS SP 2 Oborniki) stoczyły dwa pojedynki i zajęły ostatecznie miejsca 5-8. Olczak z Julią Drzozgą (MOKSiR Zawadzkie) odpadły w pierwszej rundzie.

W turnieju drużynowym zespół UKS Sucha (Olczak, Patrycja Szczepanik) wygrał dwa mecze w grupie D oraz doznał jednej porażki i zajęły miejsca 5-8.