Tenis stołowy: sukces Jakuba Dyjasa w Slovak Cadet Open

Jakub Dyjas.
Jakub Dyjas. Fot. Jacek Wójcik
Po udanym występie w Szwecji kolejny świetny występ w międzynarodowych zawodach zanotował wychowanek KTS Koszalinianin Jakub Dyjas.

Jakub Dyjas wystąpił w finale gry pojedynczej podczas Międzynarodowych Mistrzostw Słowacji w tenisie stołowym kadetów - Slovak Cadet Open w Bratysławie. W pojedynku o pierwsze miejsce koszaliński talent spotkał się z Francuzem Enzo Anglesem. Dopiero on znalazł sposób na świetnie dysponowanego 14-latka z Koszalina, pokonując go 3:1 (9, -7, 9, 3). Wcześniej, w półfinale, Dyjas po niezwykle wyrównanej walce pokonał reprezentanta gospodarzy Mariana Majak 3:1 (-7, 9, 10, 10).

W turnieju deblowym para Dyjas/Michał Bańkosz uległa w drugiej rundzie Niemcom Kilianowi Ortowi i Dominikowi Scheja 0:3. Dobrze na Słowacji spisała się polska drużyna kadetów. Zespół Polski A z Dyjasem, Bańkoszem i Filipem Gajewskim w składzie, dotarł do 1/8 finału. W nim nasi zawodnicy ulegli po zaciętej walce Francji B 0:3.

Przypomnijmy, że kilkanaście dni wcześniej nasz zawodnik zajął drugie miejsce w turnieju drużynowym podczas podobnej imprezy w Szwecji, a indywidualnie był piąty.