Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Test serologiczny na COVID 19 w sieci sklepów Biedronka

Krzysztof Marczyk
Krzysztof Marczyk
Test Primacovid,  wyprodukowany przez szwajcarskie laboratorium PRIMA Lab, to certyfikowany wyrób medyczny. Od poniedziałku można go kupić w sklepach sieci Biedronka, także w Koszalinie i regionie.
Test Primacovid, wyprodukowany przez szwajcarskie laboratorium PRIMA Lab, to certyfikowany wyrób medyczny. Od poniedziałku można go kupić w sklepach sieci Biedronka, także w Koszalinie i regionie. Radosław Brzostek
Od poniedziałku sieć handlowa Biedronka udostępniła w swej ofercie możliwość zakupu testu na przeciwciała w kierunku Covid-19. Dotychczas sprawdzić się pod tym kątem mogliśmy w placówkach medycznych.

Od 15 marca to się zmienia, testy można kupić tak samo, jak chleb, czy papier toaletowy. Są jednak ograniczenia.

Pierwszym ograniczeniem jest cena, która wynosi 49,99 zł. Drugim jest liczba testów, które może zakupić klient. Limit ustalono do trzech sztuk na jedną osobę.

I tu ważna uwaga - testy nie pokazują nam, czy mamy koronawirusa, ale wskazują jedynie, czy byliśmy zakażeni w przeszłości. Dla wielu osób taka wiedza - i zwykłe zaspokojenie ciekawości - może jednak okazać się przydatna.

Test Primacovid, wyprodukowany przez szwajcarskie laboratorium PRIMA Lab, to certyfikowany wyrób medyczny (certyfikat CE). Jak informuje producent, ma dokładność 98,3 procent. Produkt pozwala wykryć, czy badana osoba wytworzyła przeciwciała IgG i IgM przeciwko koronawirusowi wywołującemu Covid-19.

Naturalnie wynik pozytywny należy niezwłocznie skonsultować z lekarzem. Zresztą w przypadku typowych covidowych objawów, przy jednoczesnym wyniku negatywnym testu z Biedronki, również zalecana jest wizyta u lekarza.

Istnieje możliwość, że test nie wyjdzie. Może tak być w przypadku, gdy nabawiliśmy się infekcji wirusami podobnymi do COVID-19. Albo, gdy wykonaliśmy test zbyt wcześnie, gdy organizm nie zdążył jeszcze wyprodukować przeciwciał. Tym niemniej, chętnych do sprawdzenia na własnej skórze, czy mieliśmy koronawirusa, zapewne nie zabraknie.

Test można wykonać samemu w domu. W opakowaniu znajdziemy instrukcję obsługi oraz wszystkie niezbędne rzeczy do jego wykonania. Do badania używa się małej próbki naszej krwi, a czas oczekiwania na wynik to około 10 minut.

Pozostałe sieci handlowe (m.in. Lidl), analizując zainteresowanie testami, również zamierzają wprowadzić je do swojej oferty, ale konkretnych terminów na ten temat jeszcze nie podali.

Po opublikowaniu przez firmę Pfizer specyfiki szczepionki przeciwko Sars-CoV-2, pojawiło się wiele niejasności i fake newsów odnośnie tego, kto może, a kto nie może być poddany szczepieniom. Skonsultowaliśmy ten temat z prof. Joanną Zajkowską z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji UMB w Białymstoku i opracowaliśmy wykaz niektórych grup osób (np. kobiety w ciąży, dzieci) oraz wykaz najczęstszych chorób, których występowanie budzi wątpliwości czytelników odnośnie możliwości zaszczepienia.Na kolejnych slajdach odpowiadamy na pytania, czy np. osoby chorujące na nowotwory, cukrzycę, alergie, choroby serca, nadciśnienie tętnicze lub po przebytych udarach lub zawałach mogą być poddane szczepieniom czy nie. Rozwiewamy też wątpliwości odnośnie szczepień kobiet w ciąży, matek karmiących czy też dzieci.Kto nie powinien się szczepić, a kto może to zrobić? Aby przejść do poszczególnych grup pacjentów przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Kto nie powinien szczepić się przeciw koronawirusowi? Te oso...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo