Tlenoterapia w Koszalinie. Tlen w dużej dawce to skuteczny lek na wiele dolegliwości [WIDEO]

red
Tlenoterapia hiperbaryczna jest to metoda terapeutyczna, polegająca na wykorzystaniu tlenu. O tym, kto powinien się takim zabiegom poddać oraz dlaczego rozmawiamy z Anną Skwarek-Flens, która w Koszalinie stworzyła pierwsze centrum tlenoterapii.

Zabiegi w komorze hiperbarycznej wykorzystują lecznicze właściwości tlenu pod zwiększonym ciśnieniem atmosferycznym. Ciśnienie w takiej komorze znacznie przewyższa wartość ciśnienia atmosferycznego, dzięki czemu niweluje fizjologiczne bariery tlenu w przenikaniu do komórek i umożliwia dostarczenie komórkom zwiększonych dawek tlenu.

W warunkach normalnych dostarczanie tlenu do organizmu pozostaje uzależnione od ukrwienia konkretnego obszaru ciała. W warunkach stworzonych w komorze hiperbarycznej tlen ma możliwość przenikania nawet do gorzej ukrwionych miejsc organizmu. Co za tym idzie, po zabiegu stwierdza się zwiększenie poziomu tlenu we krwi.

Kto powinien skorzystać z takiej terapii ? Lista jest długa. Pomaga chorym na udary i inne neurologiczne schorzenia. Terapia jest skuteczna w przypadku schorzeń przewlekłych, w tym: stopy cukrzycowej, powikłań po amputacji, martwicy lub zagrożenia martwicą tkanek, czy zakażeń po urazach, odleżyn.

Skuteczność takiej terapii jest potwierdzona również w przypadku przewlekłych chorób skóry, różnych stanów zapalnych, odmrożeń, złamań, stłuczeń, anemii spowodowanej utratą krwi, a także wspomagająco w leczeniu grzybicy. Jest pomocna również przy schorzeniach układu krążenia (miażdżyca) oraz w celu wzmocnienia układu odpornościowego.

Tlenoterapia znajduje też zastosowanie w medycynie estetycznej i kosmetologii jako sposób na walkę ze skutkami upływu czasu. Pani Ania zdradza, że jej najmłodszy pacjent miał pół roku, a najstarszy 91 lat.

Osoba korzystająca z zabiegu musi być laryngologicznie zdrowa, bez objawów kataru i bólu gardła. Innymi przeciwwskazaniami są: ciężkie choroby płuc, rozrusznik serca, jaskra, padaczka czy ciąża. - Osobom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą korzystać z zabiegu w komorze, proponujemy zabieg inhalacji tlenowych - podpowiada Anna Skwerek- Flens.

Zabiegi w komorze, jak zdradza nam nasza rozmówczyni, są bezbolesne, komfortowe i odprężające, a efekty w wielu przypadkach można odczuć już po dwóch, trzech wizytach.

Więcej informacji na stronie: **

www.tlenomedical.pl

**
lub pod numerem telefonu: ‪575 431 650‬.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński
Dodaj ogłoszenie