To był mecz bramkarzy. Remis Olimpu z Arkadią

kmb
W pamiętnym meczu sezonu 2014/15, w którym stawką był awans do IV ligi, mimo że w Malechowie był remis 1:1, to z awansu mogli cieszyć się goście, którzy punkt uratowali w 95. minucie.

Teraz mecz w ramach 14. kolejki miał inną temperaturę, choć emocji i tak nie brakowało.

Początek spotkania należał do Arkadii, ale po około 25 minutach inicjatywę przejęli gospodarze. Sytuacji sam na sam nie wykorzystał Adam Zalewski z Olimpu, a piłka odbiła się po jego strzale od wewnętrznej części słupka i trafiła w ręce bramkarza. Z około 7 metrów nie trafił Bartłomiej Klimkowski, bo jego uderzenie instynktownie wybronił Mateusz Kalkowski. Goście byli groźni głównie przy stałych fragmentach.

Po zmianie stron malechowianie cofnęli się i liczyli na kontry. I parokrotnie mogło to przynieść korzyść, bo nacierający Olimp zapomniał kilka razy o defensywie. Znów blisko trafienia do siatki byli Zalewski i Łukasz Wudarczyk. Piłki meczowe po stronie Arkadii mieli za to Krzysztof Stępniak i Przemysław Sydoruk, ale do siatki nic nie wpadło.

Olimp Gościno - Arkadia Malechowo 0:0
Olimp: Binkowski - Klimkowski, Waśków, Tymek, Skowyra, Wieczorkiewicz, Stadnik, Zalewski (80. Kita), Słoboda (55. Wudarczyk), Szcześniak (70. Roszak), Stachowiak (65. Kułakowski).
Arkadia: Kalkowski - Bieniek, Kalinowski (46. Rogala), Makowski, Cygan, M. Sydoruk, Brzeziński, Stępniak (85. Kowalski), Terlecki (67. Komorowski), Zawolik (60. Wołczyński), P. Sydoruk.