Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

To już jutro! Festiwal Nauki na Politechnice

Marzena Sutryk
Marzena Sutryk
arch
W czwartek (26 września) na Politechnice Koszalińskiej odbędzie się Festiwal Nauki. Uczelnia zaprasza w godzinach 10 - 14 do swoich obiektów przy ul. Śniadeckich, Kwiatkowskiego i Racławickiej.

To już 19. edycja imprezy popularyzującej naukę i kulturę. Co roku uczestniczy w niej kilka tysięcy mieszkańców z całego regionu. Organizatorzy zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych. Festiwal Nauki adresowany jest również do przedsiębiorców, którzy w tym dniu mogą zapoznać się z możliwościami zastosowania badań naukowych w przemyśle. Program festiwalu jest bardzo bogaty, więc każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Wstęp jest bezpłatny.

Uczestnicy będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę w wielu dziedzinach, ponieważ w organizację festiwalu włączyły się wszystkie jednostki Politechniki Koszalińskiej. Uczelnia przygotowała prezentacje i wykłady z zakresu: elektroniki, ochrony środowiska, biologii, mechaniki, matematyki, prawa, sztuki, językoznawstwa. Na placu głównym w kampusie PK przy ul. Śniadeckich swój sprzęt zaprezentuje 8. Koszaliński Pułk Przeciwlotniczy. W ramach Festiwalu Nauki przewidziano pokaz zastosowań druku 3D i skanera 3D w badaniach naukowych oraz życiu codziennym. Można będzie zobaczyć, jak pracują roboty przemysłowe i dowiedzieć się, co potrafią i do czego służą drony. Będzie też okazja, aby sprawdzić wytrzymałość materiałów, z których zbudowane są nasze domy - uczestnicy zajęć w laboratorium będą zgniatać cegły, łamać beton i zrywać stal. Studenci z Klubu Krótkofalowców przedstawią zasady nawiązywania łączności oraz ciekawostki dotyczące łączności międzynarodowych i społeczności krótkofalowców. Ci, którzy zajrzą do „Chemicznej kuchni”, będą mogli się wgłębić w środowisko pracy chemika. Dla najmłodszych przygotowano naukę programowania z użyciem ozobotów, czyli robotów edukacyjnych.

Organizatorzy zapraszają też na terenowe zajęcia geodezyjne, w ramach których można się zapoznać z funkcjonowaniem profesjonalnych narzędzi stosowanych w geodezji i samodzielnie dokonać pomiaru pod okiem specjalisty.

Każdy będzie mógł wykonać test na daltonizm smakowy, polegający na rozpoznawaniu smaków, a także zbadać na zajęciach praktycznych, jaka jest nasza żywność: kwasowa czy zasadowa.

Zobacz także: Koszalin: Piknik Naukowy na Politechnice Koszalińskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo