To ludzie tworzą fantastyczny klimat hali widowiskowo-sportowej

Joanna Krężelewska
W roku 2016 w hali odbyło się łącznie 98 imprez, aż 50 razy odnotowaliśmy frekwencję wyższą niż 1000 osób. Różnorodność wydarzeń to priorytet - mówi Łukasz Bednarek
W roku 2016 w hali odbyło się łącznie 98 imprez, aż 50 razy odnotowaliśmy frekwencję wyższą niż 1000 osób. Różnorodność wydarzeń to priorytet - mówi Łukasz Bednarek Radek Koleśnik
Rozmawiamy z Łukaszem Bednarkiem, dyrektorem hali widowiskowo-sportowej, w której w niedzielę odbędzie się II maraton fitness

Hala widowiskowo-sportowa jest nie tylko gospodynią ważnych i dużych imprez sportowych. W niedzielę siódme poty wyciskać będą z siebie nie zawodowcy, nie koszykarze, siatkarze, czy piłkarki, ale mieszkańcy Koszalina i regionu. Ponad pół tysiąca osób weźmie udział w pięciogodzinnym maratonie fitness. Podobno pan też będzie ćwiczyć...
Już po raz drugi wezmę udział w maratonie fitness Głosu Koszalińskiego. Będzie to dla mnie roztrenowanie po sobotnim meczu, który sędziuje na stadionie Górnika Zabrze. Maraton to także fantastyczna okazja do świetnej zabawy i miłego spędzenia czasu.

Sędzia piłkarski musi być fit. Proszę zdradzić, jaki jest pana sposób na dobrą formę?
Trenuję przynajmniej cztery razy w tygodniu i zdrowo się odżywiam. Sędzia podczas 90 minut meczu na boisku przebiega średnio 10-11 kilometrów, a to więcej niż niejeden zawodnik.

Kalorie spala się również kibicując. Jakie imprezy sportowe czekać nas będą w najbliższym czasie?
Szykujemy najważniejszą sportową imprezę w historii hali widowiskowo-sportowej, czyli mecz Polska-Rosja w piłce ręcznej kobiet, który rozegrany zostanie w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata. To duża promocja naszego miasta, bo transmisję na żywo z Koszalina przeprowadzi zarówno ogólnopolska, jak i rosyjska telewizja publiczna. Warto również dodać, że Rosjanki to aktualne Mistrzynie Olimpijskie, dlatego przed nami wydarzenie, które na pewno zapisze się w historii całego regionu.

Nie tylko sportem hala stoi. Choć wielokrotnie pomijana w statystykach wydarzeń kulturalnych, to właśnie w niej organizowane są imprezy z imponującą frekwencją. Które są rekordzistkami ostatniego roku?
Pomijając już podział na imprezy sportowe i kulturalne, w samym roku 2016 w naszej hali odbyło się łącznie 98 wydarzeń, podczas których aż 50 razy odnotowaliśmy frekwencję wyższą niż 1000 osób. W sumie w minionym roku nasz obiekt odwiedziło ponad sto tysięcy osób! Rekordy ostatniego roku to Mikołajkowa Gala Disco Polo, w której udział wzięło 4200 osób, Jezioro Łabędzie w wykonaniu Moscow City Ballet z frekwencją 2500 widzów i Koncert Muzyki Filmowej z udziałem gwiazd przy 2200 melomanach.

Hala to też rekolekcje, uwielbiane przez przedszkolaki spotkania świąteczne, czy też imprezy targowe. Najbliższe targi odbędą się jeszcze w kwietniu.
Różnorodność wydarzeń to priorytet. Za nami rekolekcje kościoła katolickiego dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych, a przed nami Targi Zdrowia i Urody, podczas których będziemy mieli okazję zapoznać się z ofertą kilkudziesięciu firm działających - jak sama nazwa targów mówi - w sferze zdrowia i urody. Na to wydarzenie zapraszamy w weekend 22 i 23 kwietnia.

Czy zdarza się, że mieszkańcy sami wychodzą z inicjatywą i zgłaszają się do was z propozycjami, kogo zaprosić, kogo chcą usłyszeć lub zobaczyć?
Oczywiście. Otrzymujemy wiele wiadomości, rozmawiamy z ludźmi. Przecież hala powstała właśnie z myślą o mieszkańcach Koszalina i regionu. To ludzie tworzą fantastyczny klimat hali widowiskowo-sportowej!

Wideo

Dodaj ogłoszenie