DW
Właśnie takiego meczu spodziewaliśmy się po Idze Świątek. Pewne zwycięstwo i czekanie na rywalkę w 2. rundzie. Karolina Misztal
Tokio 2020. Iga Świątek rozpoczęła swoją przygodę z Igrzyskami Olimpijskimi o godz. 4:00 polskiego czasu. Mona Barthel nie była dla niej większym wyzwaniem, a całe spotkanie trwało niecałe 70 minut. Polka wygrała z Niemką 6:2 6:2 i jest gotowa na drugą rundę. Nasza tenisistka miała zabójczy return i wygrywała większość piłek po długich wymianach.

Iga Świątek melduje się w II rundzie

Wyśmienicie spisała się Iga Świątek w olimpijskim debiucie. Polka, pomimo wysokiej temperatury i dającym się we znaki promieniom słońca nie dała Monie Barthel żadnych szans i po dokładnie 67 minutach zakończyła spotkanie. W wielkim stylu, bo asem serwisowym.

W pierwszym secie Polka od razu pokazała swojej rywalce miejsce w szeregu. Dwukrotnie przełamała rywalkę, a do szóstego gema wygrywała z nią do zera. Nieco rozluźniła się pod koniec pierwszej partii i raz oddała swoje podanie. Ostatecznie wygrała pierwszego seta 6:2, wykazując się dużym sprytem w trakcie długich wymian, świetną defensywą i umiejętnością wykorzystania błędów Niemki. Rywalka Świątek miała kiepski serwis, o czym świadczy choćby liczba czterech podwójnych błędów w trzech pierwszych gemach meczu.

W drugim secie wydawało się, że gra będzie nieco bardziej wyrównana. Po pięciu potyczkach żadna z zawodniczek nie oddała swojego serwisu. Następnie Świątek złapała odpowiedni rytm i technicznymi uderzeniami rozbiegała rywalkę. Barthel próbowała zaskoczyć Polkę top-spinami, lecz nie były one odpowiednio dokręcane i lądowały najczęściej poza polem gry.