Tour de Koszalin - ścigało się około 130 kolarzy [ZDJĘCIA]

W niedzielę w Koszalinie ścigali się kolarze, w ostatniej w sezonie 2023 edycji cyklu QFLEX Velo Baltic - Tour de Koszalin.

Na trasie wytyczonej na terenie strefy ekonomicznej ścigało się blisko 130 kolarzy. Na krótszym dystansie MINI (16 km) rywalizowało 67 osób. Pierwszy na mecie zameldował się Radosław Latański z Kusic. Trzy kolejne lokaty przypadły zawodnikom z Koszalina, w kolejności miejsc Rafałowi Majewskiemu, Markowi Krzyżanowskiemu i Bartoszowi Chojnackiemu. Z trzynastu kobiet, które stanęły na starcie, pierwsza kreskę minęła Zuzanna Ciechańska (Zdarte Opony Zajączkowo). W trójce były także Emilia Ułan (Koszalin) i Monika Lisowska (Velo Baltic).

Na dystansie MAXI (67 km) wystartowało 57 osób. Na pierwszego zawodnika na mecie czekano nieco ponad 1,5 godziny. Był nim Marcin Ludwicki ze Szczecina. W walce o pierwszą lokatę pokonał Sebastiana Młyńskiego (Baszta Bytów) i Ukraińca Bohdana Riaposowa (Szczecin). Jako szósty finiszował Artur Szarycz, prezes Zachodniopomorskiego Związku Kolarskiego i trener w Klubie Kolarskim Ziemia Darłowska.

Dystans MAXI wybrały tylko trzy panie. Wszystkie ukończyły zmagania. Najlepiej spisała się szczecinianka Natalia Pindera. Kolejne metę minęły Agnieszka Kościowska (Gdańsk) i Beata Wolf (Koszalin).

Tour de Koszalin zakończył tegoroczny cykl QFLEX Velo Baltic. Wcześniej kolarze ścigali się w Połczynie-Zdroju i Karlinie. Cykl imprez zorganizowała Fundacja Promowania Sportu na czele której stoi były zawodowy kolarz, młodzieżowy wicemistrz Europy z 2009 roku, uczestnik m.in. wyścigów Giro d’Italia, Vuelta a España czy Tour de Pologne, koszalinianin Jarosław Marycz