Toyota Koszalin Open: Polskie finały na kortach Bałtyku [ZDJĘCIA]

Szymon Walków został zwycięzcą 14. edycji Międzynarodowego Turnieju ITF Men's Circuit - Toyota Koszalin Open 2018 na kortach Klubu Tenisowego Bałtyk w Koszalinie.

W niedzielnym finale 22-letni Walków pokonał wyżej notowanego, rozstawionego w turnieju z nr 4, Macieja Rajskiego 4:6, 7:5, 6:1. Tym samym zawodnik z Wrocławia zdobył swój pierwszy tytuł w turnieju tej rangi.

Wcześniej, w półfinale, Walków stoczył zaciętą walkę z turniejową dwójką, Argentyńczykiem Matiasem Franco Descotte (ATP 450). Pierwszego seta przegrał po tie-breaku 6:7, ale w dwóch kolejnych był górą 6:3 i 6:4, zwyciężając po trwającym blisko 3 godziny starciu.

Rajski miał łatwiejszą przeprawę z nienotowanym w rankingu ATP Janem Zielińskim, który do turnieju głównego trafił z eliminacji, a w drodze do półfinału pokonał dwóch rozstawionych zawodników, w tym zwycięzcę z dwóch poprzednich lat w Koszalinie, Pawła Ciasia (nr 1)! W walce o finał Rajski pokonał Zielińskiego po trwającym 88. min pojedynku 7:5, 6:1.

Polski był także rozegrany w piątek finał gry podwójnej. Nierozstawieni Jan Zieliński i Kacper Żuk pokonali w nim dość łatwo parę nr 4, Pawła Ciasia i Michała Dembka 6:2, 6:2.