Tragedia w wieżowcu przy Władysława IV w Koszalinie. Dzieci wypadły z okna na 9 piętrze, nie żyją [ZDJĘCIA, WIDEO] NOWE FAKTY - 30.06.2020

Marzena Sutryk
Marzena Sutryk
Tragiczny wypadek w Koszalinie. Dzieci wypadły z okna, nie żyją Radosław Brzostek
Tragedia w wieżowcu w Koszalinie. Do zdarzenia doszło po godzinie 20. Około 20.35 oficer dyżurny KMP Koszalin odebrał zgłoszenie. Wiadomo było, że z okna w wieżowcu przy ul. Władysława IV w Koszalinie wypadło dwoje dzieci.

Na miejscu okazało się, że to było rodzeństwo - dziewczynka i chłopiec w wieku 4 i 5 lat. Dzieci wypadły z okna na 9. piętrze. Policjanci, którzy byli pierwsi na miejscu, podjęli próbę reanimacji. Dzieci nie udało się uratować. Zginęły na miejscu.

-Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że w tym czasie w domu przebywała mama dzieci, która przygotowywała kolację - mówi asp. Rafał Skoczylas, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie. - Dzieci bawiły się w pokoju, wykorzystały chwilę nieuwagi, otworzyły okno, najpewniej wychyliły się i wypadły. To, co się stało wskazuje na nieszczęśliwy wypadek.

W domu było ponadto dwoje małych dzieci. Według policji matka była trzeźwa. Na miejsce tragedii, tuż po zdarzeniu, przyjechał ojciec dzieci, który był w tym czasie w pracy.

-Ta rodzina mieszkała tu od pół roku, wynajmowali mieszkanie. Ojciec pracował, matka zajmowała się dziećmi - komentowali sąsiedzi, którzy zgromadzili się przed wieżowcem.

W miejscu, gdzie doszło do tragedii, pracują policjanci pod nadzorem prokuratora. Ciała dzieci zostaną zabezpieczone do sekcji. Na miejsce skierowano także psychologów.

Czytaj więcej

Dzieci wypadły z okna na 9. piętrze wieżowca przy ulicy Władysława IV. Rodzice są pod opieką psychologów [NOWE FAKTY]

Tragedia w wieżowcu na Władysława IV w Koszalinie. Nie żyje dwójka dzieci

Tragedia w wieżowcu na Władysława IV w Koszalinie. Nie żyje ...

Wideo

Dodaj ogłoszenie